Çocuklarınızı mutlu edecek 8 öneri

23 Nisan yaklaşmışken çocuklarınızı sevindirecek bir şeyler yapmaya ne dersiniz? Modadan yemeğe, renkli oyuncaklardan kültürel aktivitelere kadar birçok eğlenceli öneriyi sizler için bir araya getirdik.

monster-high-bebek

1.Sevdiği oyuncaklarla onlara güzel bir sürpriz yapın
Çocuğunuzun en yakın arkadaşlarından biri de oyuncakları. Oyuncaklarını ne kadar çok sevdiğini hepimiz biliyoruz. O halde yeni bir oyuncak alarak onları sevindirebilirsiniz. Son dönemde çocukların ilgiyle takip ettiği Monster High ve My Little Pony oyuncakları çocuğunuzun hoşuna gidebilir. Özellikle Monster high bebeklerine kızlar bayılıyor.

cocuk-muzik-grubu

2.Kendi müziğini yapmasına fırsat verin
Çocuğunuzun tiyatro, müzik ve sanatla ilgilenmesi hem sosyalleşmesi hem de kendine güvenen bir birey olması açısından önemli. Çocuğunuzun küçük yaşta arkadaşlarıyla bir müzik grubu kurmasına fırsat tanıyın. Gürültü biraz başınızı ağrıtabilir, ancak onların keyifli ve neşeli hallerini görünce siz de keyifleneceksiniz.

cocuk-yuzme

3.Suyu sevdirin
Yazın yaklaştığı şu günlerde çocuğunuzla plajda kumdan kaleler yapmayı, denizin tadını çıkarmayı hayal eder oldunuz değil mi? Çocuğunuzu kumun başında oyuncaklarıyla bıraksanız akşama kadar oynar. Peki suyla arası nasıl? Bazı çocuklar yüzünün ıslatılmasını bile sevmezken, bazıları ise suya bir girdi mi çıkmak bilmiyor.

Çocuğunuzun hem gelişimi, hem de hayatın güzelliklerinin tadına varabilmesi açısından suyu sevdirin. Anne, baba olarak çocuğunuza suyun içinde eğlenceli aktivitelerle yüzmeyi öğreterek yüzmenin ne kadar keyifli bir aktivite olduğunu gösterebilirsiniz.

yemek-sunum

4.Yemek yemeyi keyfe dönüştürün
Çocukların en büyük sorunlarından biri de yemek yemek. Bir kaşık daha fazla yesin diye ne oyunlar, ne şebeklikler yaptığınızı bir düşünün. Aslında bunun daha kolay bir yolu var. Onlar için hazırladığınız yemekleri ilgi çekici ve eğlenceli bir sunumla çok daha çekici hale getirebilirsiniz. Mini burgerler, gülen yüz şeklinde kanepeler, ayıcık surattan kızarmış ekmeklerle yemek saatlerini keyfe dönüştürebilirsiniz.

cocuk-stil

5.Kendi stillerini yaratma şansı verin
Çocuklar giysilere olduğu kadar aksesuarlara da düşkün oluyor. Küçük prensesinizin, çantası, güneş gözlüğü ve havalı kıyafetleriyle kendi stilini oluşturmasına izin verin. Moda sever çocuklarınıza tarzıyla uyumlu sevimli bir güneş gözlüğü, havalı bir bandana veya şort tulum harika bir hediye olabilir.

fuji-film-fotograf-makinesi

6.Yeteneklerini ortaya çıkarın
Yeni nesil o kadar şanslı ki teknolojinin tüm nimetleri ellerinin altında. Tabletler, akıllı telefonlar en büyük oyuncakları. Hazır teknolojiyle bu kadar iç içe yetişirlerken ellerinde telefonla oynamak yerine, fotoğraf makinesiyle etrafı keşfetmeleri daha güzel olmaz mı? Şeker gibi renkleriyle çocukları cezbeden Fujifilm fotoğraf makinelerinden alarak çocuğunuzun sanatçı yönünü ortaya çıkarabilirsiniz.Çocuğunuz geleceğin ünlü fotoğrafçısı olur belki, kim bilir.

Karlar-ulkesi

 

7.Müzikal izletin
Dans, müzik ve coşku dolu müzikallerde çocuğunuz oldukça eğlenecek. Çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açan Karlar Ülkesi müzikali yeniden sahnede. 23 Nisan’da Zorlu Center Avm’de sahnelecek olan bu müzikali kaçırmayın.

cocuk-berber

8.Hayatı keşfetmelerini sağlayın
Çocuğunuzun hayalindeki meslekleri eğlenerek deneyimleme fırsatına ne dersiniz? İlginizi çektiyse onları Kidzmondo’nun renkli dünyasıyla tanıştırın. İçerisinde berber dükkanı, güzellik salonu, itfaiye istasyonu, çikolata fabrikası, inşaat sahası, oyunculuk akademisi gibi çeşitli platformların bulunduğu Kidzmondo’da çocuklarınız çeşitli meslekleri deneyimlerken keyifli vakit geçirecekler.