Bayan Sırt Çantası ile Her Şey Yanınızda

seyahat-cantasi-valiziSırt çantaları, geniş iç hacimleri ve sportif bir karakteri yansıtmaları ile vazgeçilmez aksesuarlardır. Okul çantası olarak kullanılması ve seyahatlerde pratik bir bavul vazifesi görmesi ile sıklıkla tercih edilir. Hatta sırt çantasının rahatlığını bir kez tadanlar, onu yanından ayırmadıkları için çevreleri tarafından içinde evini taşıdığına dair rivayetler dolaşır.

Sırt Çantası Aynı Zamanda Küçük Bir Evdir

Ortaöğretime kadar kitap, defter ve kalemleri taşımaya yarayan sırt çantası, üniversiteden itibaren termos, mug, MP3 çalar gibi eşyaları da taşımaya başlar. Bazen küçük atıştırmalıklar, evde yapılmış soğuk sandviç gibi yiyecekleri de çantaya alarak tüm günü dışarıya bağımlı olmadan, sadece çantanızdan geçinerek tamamlayabilirsiniz. Çantanız ile iki günlük ya da bir haftalık tatile çıkabilir; hatta bir aylık trekking’e dahi gidebilirsiniz. Tüm bunlar için yapmanız gereken kullanım amacınıza yönelik bir çanta seçebilmeniz ve uygun eşyalarınızı içine yerleştirebilmeniz. Bunun için yan bölümlerine şişe koyabileceğiniz, küçük ve işlevsel ceplerin sayısının fazla olduğu modelleri tercih edebilirsiniz.

Uzun Yolculuklar İçin Uygun Sırt Çantası Seçin

Uzun yürüyüşler, kamp ya da sırtta çanta ile çıkılan uzun ülke turları için geniş hacimli bir çanta seçmek gerekir. Kalacağınız gün sayısına ve yanınıza alacağınız eşyaya göre 20 ve 70 litreye kadar çanta bulabilirsiniz. Yürüyüş ve kamp için çadır, uyku tulumu, ocak, birtakım mutfak eşyaları, kıyafetler olmak üzere birçok eşyayı çantanıza koyabilmeniz için anatominize uygun bir ürün bulmalısınız. Özellikle kadınlar, bu tip çanta seçiminde zorlanırlar; çünkü sırt anatomileri erkeklere göre farklıdır. Bu sebeple çanta alırken bayan sırt çantası modelleri arasından seçimler yapmak uygundur. Böylece sırt bölümünüze oturan, yükü sırt, bel ve kalça bölümüne eşit olarak yayarak ağırlığı hafif düzeyde hissetmenizi sağlayan konforlu bir seçim yapabilirsiniz. Eastpack çanta türleri, kadınların da beğenecekleri renkleri ile daha çok şehirde tercih edilen günlük çantalar arasında yer alır.

Elektronik Aletleri Daha Kolay Taşıyabilirsiniz

İş ya da okul dolayısı ile dizüstü bilgisayarınızı, tabletinizi yanınızda taşımak zorunda kalıyorsanız, koruyucu ve taşımayı kolaylaştıran bir model seçmeniz uygundur. Bunun için üretilen çantalarda farklı göz seçenekleri bulunur. Bazı modellerde, bilgisayarınızı kolaylıkla içerisine koyabileceğiniz, kemerli bir alan yer alır. Bu bölüme bilgisayarınızı, diğer gözlere de kitap, defter, termos gibi eşyalarınızı koyabilirsiniz. Dayanıklı ve konforlu sap modelleri ile asla rahatsız olmayacağınız çantalar, taşıma anında rahatlığınızı sağlar.

Rengarenk, farklı boyutlarda birçok çanta modelini incelemek, kullanım amacınıza göre tercihlerde bulunabilmek için Decathlon’u ziyaret edebilirsiniz.