Bahçe dekorasyonu için renkli alternatifler

Evinizin iç dekorasyonu kadar bahçe dizaynı da önemlidir. Bahçenizde uygulayacağınız farklı dekoratif fikirlerle mekanınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Gelin sizler için bir araya getirdiğimiz renkli fikirlere bir göz atalım.

bahce-romantik1

Bahçenizde romantik bir etki bırakmak istiyorsanız şeker pembe ve mavi tonları size yardımcı olacaktır. Beyaz yuvarlak, klasik tarzda bir masayı mavi ve pembe sandalyelerle tamamlayarak sevimli bir görünüm elde edin.  Masanızı mumlar, kandiller ve çiçekler ile donatarak bahçenize romantik bir hava katabilirsiniz.

Ev şeklinde pembe çatılı bir bank ile sıcak bir ambiyans yakalayın. Ağaçlara asacağınız beyaz kuş kafesleri ise mekana sıcak bir hava katacaktır.

Turkuaz ve beyazın insanın içini rahatlatan etkisini bahçenizde kullanabilirsiniz. Büyük bir bahçeniz varsa üçlü bir kanepe ve iki tekli berjer ile konforlu ve şık alanlar oluşturun.

Sıcak bir ambiyans yaratmak için renkli cam kavanozların içine mumlar yerleştirerek kendi fenerinizi yaratabilir, renkli cam fenerleri duvarınıza veya ağaçlara asabilirsiniz, seçim sizin.

bahce

Eski makyaj masanızı ve şifonyerinizi sakın kimselere vermeyin. Çiçekleriniz için farklı ve şık bir saksı işlevi görecek olan şifonyerler bahçenize bambaşka bir hava katabilir. Çiçeklerinizin bir kısmını çekmece içlerine, bir kısmını da üzerine koyarak farklı bir sunuma imza atabilirsiniz.

Büyük renkli bir avizenizin ampullerini bir kenara koyun ve bahçeniz için harika bir saksıya dönüştürün. Sıra dışı ve farklı bir görünüme kavuşacaksınız.

bahce-saksılık

Bahçenizde veya verandanızda bulunan şemsiyenizi yapma çiçek veya birkaç renkli kumaşla süsleyin. Böylece sıradan bir şemsiyeye farklı bir hava katacaksınız.  Kullanmadığınız kumaşlardan bahçe süsleri ve rüzgar gülleri yaparak onları bahçenizin farklı köşelerinde değerlendirebilirsiniz.

 semsiye-süs

Eski bir merdiveni beyaza boyayıp, her bir basamağına saksı yerleştirerek çiçeklerinizi harika bir sunumla sergileyebilirsiniz. Eğer evinizde farklı objeler kullanmayı seviyorsanız, bildiğimiz ampul ile sıra dışı ve şık bir aksesuar elde edebilirsiniz. Ampulü suyla doldurup içine sevdiğiniz çiçekleri koyun ve bahçenizin ağacına asın. Bu orijinal vazolar bahçenize bambaşka bir hava katacak.

saksılar