Babalar Günü’nde babanızı mutlu edecek 7 sürpriz

baba-kiz

Babalar Günü geldi çattı bile. Özel hediyeler ve güzel sürprizler hazırlamak için artık harekete geçme zamanı. 21 Haziran Pazar günü kutlanacak olan Babalar Günü, küçük büyük herkesin içini kıpırdatıyor. Yaşımız kaç olursa olsun, babamızın gözünde hala birer çocuk olduğumuz için, o çocukluğun hakkını vermek ve Babalar Günü’nü en güzel şekilde geçirmek istiyoruz.

Babalar biz çocuklarını her zaman en güzel hediyeleri olarak görüyorlar. Bu nedenle de Babalar Günü’nde çok bir beklentileri olmuyor. Sıcacık bir sarılma ve öpücük belki de dünyalara değiyor. Ancak biz çocuklar için bunlar yeterli değil tabi ki. Her zaman gönlümüzün başköşesinde yer alan babalarımıza olan sevgimiz ve saygımız her daim sürüyor. Babalar Günü’nde de bu sevgi ve saygı çerçevesinde onları şaşırtmak ve mutlu etmek hepimizin arzusu.

Özel günlere ayıracak pek zamanı olmayan, sürekli hayat telaşı ve kargaşası ile boğuşan babalarımıza küçük sürprizler yaparak onları biraz olsun sıkıntılarından uzaklaştırmak bizim için aynı zamanda bir görev. Babalarımız bütün güzelliklere layık ve onlar her şeye değerler. Bu nedenle daha fazla geç kalmadan onlarla doyasıya güzel bir gün yaşamak için size bazı önerilerimiz var. İşte Babalar Günü’nde babanızı mutlu edecek 7 sürpriz;

1. Pazar günü kutlanacak olan Babalar Günü’nde babanız büyük olasılıkla çalışmıyor olacak. Bu günün şerefine ona kendi ellerinizle güzel bir kahvaltı tepsisi hazırlayabilirsiniz. Uykuda olan babanızı sevgi dolu öpücüklerle uyandırarak hazırladığınız kahvaltı tepsisini yatağına götürüp orada onunla birlikte kahvaltı edebilirsiniz. Evet, belki romantizm kokan bir harekettir bu ancak baba kız arasında da yaratacağı etki de tarif edilemez olacaktır.

2. Eğer babanız Babalar Günü’nde çalışıyorsa, akşam eve gelmesini beklemeyin ve onu işyerinde ziyaret edin. Sizden o gün için bir kutlama bekleyen babanız, muhtemelen bu kutlamanın akşam olacağını düşünecektir. Hiç beklemediği bir anda karşısına çıkın ve sizin babanız olduğu için ne kadar şanslı olduğunu ona anlatın.

3. Eğer babanız Babalar Günü’nde bütün gün evde olamayacaksa ve gün içerisinde sizin onu ziyaret etme şansınız olmayacaksa o halde akşam için güzel planlar yapmalısınız. İmkânınız varsa, işten yorgun argın gelecek olan babanızı da alarak ailecek lezzetli ve güzel bir akşam yemeği yemeniz babanızın yorgunluğunu alacaktır. Minik kızının büyüyüp onu yemeğe çıkarıyor olması babanızı duygulandırabilir.

4. Eğer babanız farklı bir şehirdeyse, şüphesiz ki Babalar Günü’nde ona yapacağınız en büyük sürpriz yanına gitmek olacaktır.

5. Babalar evin reisidir. Birlikte olmak ve büyük bir aile olmak her babanın çok hoşuna gider. Sizde büyük bir aile iseniz, babanıza bu aile ile birlikte toplu bir sürpriz yapın. Güzel bir masa hazırlayın ve babanızın sevdiği aile fertlerini de yemeğe davet ederek toplu halde bir kutlama yapın.

6. Babalar Günü’nde rutin hayatın dışında farklı aktiviteler planlamak babanızı mutlu edecektir. Özellikle onun sevdiği türde aktivitelere baba kız katılmanız büyük bir zevk verecektir. Mesela düzenleyeceğiniz bir piknik veya baba kız bisiklet ile şehir turu atmak ikinize de çok iyi gelecektir.

7. Yukarıda belirttiğimiz bütün aktiviteleri güzel hediyelerle sonlandırmanız ise güzel bir son olacaktır. Ancak hediye seçimi de bir hayli zordur. Sıradan hediyeler yerine baba kız arasında özel olan anılar vb varsa bunları hatırlatan ve anımsatan hediyeler seçmeniz uygun olacaktır. Üzerinde uzun zaman düşünülmüş ve özenle hazırlanmış hediyeler büyük sürpriz olacaktır.
Ancak unutmayın ki babanız için en büyük sürpriz ona çok pahalı hediyeler almaktansa çok değerli zamanınızı ayırmak olacaktır.