Annenizin gözünde hep çocuk olduğunuzu gösteren 10 şey

 

anne-kiz

Ne kadar büyürsek büyüyelim değişmeyen bir gerçek vardır. O da annelerimizin gözünde her zaman bir çocuk olarak kaldığımız gerçeğidir. Ancak anne olunca anlayabileceğimiz ve annelerimize hak vereceğimiz bu durumdan kurtulmanın yolu pek mümkün değildir. Bu durumda yapılması gereken tek şey, bir gün sizin de anne olacağınızı, aynı şeyleri sizinde yaşayacağınızı düşünerek bu durumları anlayışla karşılamak olacaktır.

Anneniz onun gözünde hala küçük bir çocuk olduğunuzu size karşı davranışları ile belli eder. Kalabalık bir ortamda olmanız, yanınızda arkadaşlarınızın olması veya yalnız olmanız hiç önemli değil. Bazen annenizin öyle davranışlarına şahit olursunuz ki, küçük bir çocuktan farkınız olmadığını çok iyi anlarsınız. İşte annenizin gözünde hep çocuk olduğunuzu gösteren 10 şey;
• Anneler hep çocukları çok iştahlı olsun ve güzel yemek yesin isterler. Böyle olmayınca da üzülürler. Zorlamadan, kendiliğinden yemek yiyen iştahlı çocuklara da hep imrenmişlerdir. Kaç yaşında olursanız olun yemek yiyip yemediğiniz hatta ne yediğiniz annelerin kontrolü altındadır. Gün içerisinde her öğün sonrası sizi arayıp yemek yiyip yemediğinizi sorabilir.

• Çocuklar hasta olduğunda bunun en büyük üzüntüsünü anneler yaşar. Anneler, üşenmeden ve yorulmadan çocuklarının iyi olması için ellerinden ne geliyorsa yaparlar. Evli olsanız ve size bakacak bir eşiniz dahi olsa anneniz kimseye fırsat vermeyecektir. Özellikle sizin hasta olmamanız için tüm tedbirleri alırlar. Üşütmemeniz, terli su içmemeniz ve sıkı giyinmeniz konusunda her daim bir uyarı alırsınız.

• Akşam erken yatıp sabah erken kalkmak düzenli bir hayatın göstergesidir. Çocukluktan itibaren sizi bu düzende yetiştirmeye çalışan anneniz, büyüdüğünüzde de  erken yatıp erken kalkmanın faydalarını anlatarak sizi buna teşvik edecektir.

• Siz hangi yaşta olursanız olun, annenizin eve gelen her misafire sizin ne kadar akıllı ve saygılı bir çocuk olduğunuzu göstermesi gerekmektedir. Bu yüzden gelen misafirlere hoş geldin diyerek işe başlamalısınız. Bu konuda hata payı bırakmak istemeyen anneler sizi sürekli bu konuda uyaracaktır.

• Siz küçükken hep birlikte oynadığınız bir kuzeniniz varsa, ondan büyüdüğünüzde de kurtulamayacaksınız. Zira anneniz yabancı arkadaşlarınızdan ziyade kuzenlerinize güveneceği için dışarı çıkarken kuzeninizle birlikte olmanızı isteyebilir.

• Okul zamanlarında her sabah okula giderken öğretmenlerinizi iyi dinlemeniz ve dersi ancak derste öğreneceğiniz sürekli yapılan bir uyarıdır. Ancak bu sadece çocukluk zamanında kalmaz. Siz üniversite öğrencisiyken de, hatta doktora yapıyorken de anneniz hocanızı iyi dinlemenizi size söyler.

• Akrabalık bağları şüphesiz ki büyükler için çok önemlidir. Küçükken her akraba ziyaretinde sizi çanta gibi yanında taşıyan anneniz, bunu siz büyüdüğünüzde de yapmak isteyecektir.

• Yaramaz çocuklar gece yatakta da rahat durmaz ve hep üzerilerini açarlar. Sonunda da hasta olurlar. Bunun için anneler gece de mesai yapıp üzerinizi kontrol ederler. Kocaman bir birey olduğunuzda ve annenizi ziyarete geldiğinizde de bu alışkanlık devam eder. Anneniz üzerinizin açık olup olmadığını kontrol etmeden yatağa yatmaz.

• Çocukken tüm alışverişleri anneler yapar. Büyüyünce bu değişir sanmayın, yetişkin bir birey olana kadar anneniz kılık kıyafet ve iç çamaşırınızı almaya devam eder.

• Çocukluğunuzda gece, gündüz her zaman yanınızda olan anneniz, büyüyüp artık eve geç gelmeye başladığınız zamanlarda da sizi görmeden uyuyamaz. Eve dönene kadar sizi bekler, size iyice bir bakıp iyi olduğunuza emin olduktan sonra uyur.