6 adımda hızlı ve pratik makyaj önerileri

İş, okul gibi günlük hayatın koşturması içinde çoğumuz sabahları makyaj yapmaya vakit ayıramayız. Kısıtlı zamana sahipken hızlı ve pratik bir makyaj yapmayı kim istemez ki?  Sizin için hazırladığımız basit makyaj tüyoları eminim çok işinize yaracak.

yuz-temizleme

1. Öncelikle Cildinizi temizleyin

En etkili makyaj temiz bir ciltte ortaya çıkar. Makyajınıza başlamadan önce cildinizi yıkadığınızdan  emin olun. Ardından temiz cildinize iyi bir nemlendirici ve gözenek küçültücü makyaj bazı uygulayın. Bu şekilde cildiniz fondöten uygulamaya hazır hale gelecek.

2. Fondöten, BB krem veya renkli nemlendirici ile baz oluşturun

İkinci adımda bu üçlüden dilediğiniz birini kullanabilirsiniz, bu aşamada cilt tipinize göre seçim yapmaya özen gösterin. Eğer kusurlu bir cilde sahipseniz, kapatıcılığı daha yoğun olduğundan fondöteni tercih edebilirsiniz. Fakat daha hafif bir kapatıcı olmasını istiyorsanız,  BB krem ve renkli nemlendiriciler işinizi görecektir. Makyajınızı yaparken daha hızlı sonuç almak için fırça yerine ellerinizi kullanmanızı öneririz. Çünkü ellerinizin ısısı ile ürün cildinizde daha hızlı bir şekilde dağılacaktır.

fondoten

3. Kusurları kapatıcı ile yok edin

Göz altı morlukları ve kaz ayağı kırışıklıkları gibi belirgin kusurlarınız varsa küçük dokunuşlarla onlara da el atın. Çok zamanınız olmasa da gerçekten gözünüze batan kusurlu bölgeleri kapatıcıyla yok edin. Kapatıcınızı parmağınızla uygulamaya özen gösterin.

4. Gözlerinizi rimel ile belirginleştirin

Gözlerinizi ön plana çıkaracak en kısa ve hızlı yol rimel olacaktır. Kirpik kıvırıcı ile vakit kaybetmemek adına kirpik kıvırma etkisine sahip rimel seçmenizde yarar var.

kapatici-rimel

5. Yanaklarınızı renklendirin

Doğal tonlu bir allık ile hemen havanız değişebilir. Yanaklarınıza şeftali veya pastel tonlarda bir allık uygulayarak renk katabilirsiniz. Ancak sizi fazla uğraştırmayacak yapıda bir allık olmasına dikkat edin. Yoğun renk veren bir allık veya krem allık kullanmak biraz zamanınızı alabilir.

6.Dudaklara naturel dokunuş katın

Hızlı ve pratik bir makyaj söz konusu olduğundan ruj renginiz mümkün olduğunca doğal tonlarda olmalı. Dudak kalemi kullanmaya ihtiyaç duymayacağınız, taşma gibi sorunlarla karşılaşmayacağınız, dudak renginizden 1-2 ton koyu tonlarda bir ruju her an yanınızda taşımaya özen gösterin.

allık-ruj