2017 Sonbahar/Kış ayakkabı ve aksesuar trendleri

Mevsimler ve havalar değiştikçe, giydiğimiz kıyafetler ve ayakkabı tercihlerimiz de değişiyor. Güzel görünmenin ve güzel giyinmem en önemli parçalarından biri olan ayakkabılar, sonbahar ve kış modasında da değişim gösteriyor.

2017

Siz de trendlere uyum sağlamak istiyorsanız, sonbahar ve kış modasına uygun ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere sonbahar ve kış aylarında etkili olacak ayakkabı modasından bahsetmek istiyoruz.

Çoğu kadın gibi siz de bir ayakkabı tutkunuysanız, her mevsime uygun ayakkabılar bulmaya çalışıyorsunuzdur. Dolabınızda dört mevsime uygun ayakkabılar yer alıyordur. Ancak her sene yeni ayakkabılar alıyoruz ve mevsime göre uygun bir seçim yapmak istiyoruz. Kışa yaklaştıkça daha da zorlaşacak koşullar, yeni ayakkabılar gerektirebilir.

2017 Sonbahar/Kış ayakkabı trendlerine baktığımızda, birden fazla modelin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Bu sene oldukça popüler olan sivri burun ayakkabılar birçok kadının tercihi olacak gibi duruyor. Sivri burun ayakkabılar şık ve kadınsı görünümü ile dikkat çekiyor. Bazı kişiler sivri burun ayakkabıların ayak ağrısı yaptığını düşünüyor. Ancak alırken dikkat ederseniz hiçbir sorun yaşamadan ayakkabı modasına uymuş olursunuz. Sonbahar trendleri arasında sivri burun ayakkabılar en önde yer alıyor.

2017 Sonbahar/Kış ayakkabı modasının bir diğer seçeneği de büyük tokalı ayakkabılar. Büyük tokalı ayakkabıların üstünde metal parçalar bulunuyor. Bu parçalar ayakkabıya ayrı bir hava katıyor ve şık duruyor. Bu sebeple çoğu kadının tercihi büyük tokalı ayakkabılar olacaktır diye düşünüyoruz.

Sonbahar kış trendlerinde süet ayakkabıların da ilgi gördüğünü söyleyelim. Özellikle bu seneki tasarımlarda bağcıklar dikkat çekiyor. Neredeyse her modelde bağcıklar kullanılmış ve renklendirilen bu bağcıklar ayakkabıya ayrı bir hava katıyor. Özellikle kahverengi ve bordo renkli süet ayakkabılar, sonbahar ve kışın giyeceğimiz kıyafetlerle güzel bir kombin oluşturabilir.

Aksesuar trendleri

Gelelim aksesuar trendlerine. Sonbahara girdiğimiz şu serin günlerde kıyafetlerimiz de değişiyor. Yazlıklar kaldırılıp daha kalın kıyafetler raflara konmaya başladı. Kimimiz bot almak isterken, kimimiz geçen sonbahar giydiği trençkotunu yeni dönemde giymeye hazırlanıyor. Bu yazıda sizlere 2017 kış mevsimi için aksesuar trendlerinden bahsedeceğiz. Kışa girdiğimizde aksesuarlar oldukça önem kazanacak. Kıyafetlerimizin tamamlayıcısı olan aksesuarlar şık görünmek ve öne çıkabilmek için çok büyük öneme sahip.

Kışın tercih edilebilecek aksesuarlara baktığımızda öne çıkan ilk aksesuar ponponlu bereler. Bu sene ponponlu berelerden her yerde görebilirsiniz. Hatta bu ponpon detaylı anahtarlıklardan ayakkabılara kadar her ürüne yayılabilir. Ponponlu berelerde genelde tilki tüyü kullanılsa da hayvan derisi kullanımının bırakılması için tartışmalar olmuştur. Şu andan sentetik bir malzeme kullanılıyor ve hayvanlar bu iş için rahatsız edilmiyor. Ben şimdiden ponponlu aksesuarlar almanızı tavsiye ederim, renk renk alabilirseniz kışın giyeceğiniz kıyafetleriniz ile uyumlu olacaktır.

Bir diğer 2017 kış aksesuar trendi ise broşlar. Her yaşa ve kesime uygun broş tasarımlarını aksesuar mağazalarında ve aksesuar reyonlarında göreceğiz. Broşları ben çok seviyorum çünkü çantadan elbiseye, saçlarımızdan ayakkabılara kadar her yere kolaylıkla takılabiliyor. Üstelik renkli çeşitleri de var. Böylece kışın giyeceğimiz kıyafetlerimize ve kombinlerimize uyum sağlayabiliyor. Broşlar çok şirin aksesuarlar ve birçok kadının tercihi.

Kış aksesuar modasında dikkat çeken diğer aksesuar ise eldiven. Eldivenler zaten kış aylarının vazgeçilmezidir, ancak bu sefer uzun eldivenlerin trendler arasında olduğunu söyleyelim. Özellikle bileklere kadar uzanan ve renkli eldivenler dikkat çekiyor. Uzun eldivenler kışın bizi sıcak tutmasının yanı sıra özellikle elimizdeki çantayla müthiş bir uyum yakalıyor. Çantalarınıza ve kombinlerinize göre bir renk seçmenizi tavsiye ederim. Bu kış herkesin uzun eldiven kullandığını görebilirsiniz.