2017 kış makyaj trendleri

Yaz güneşinin usulca uzaklaşıp yerini kış güneşine bıraktığı günlerde mevsim değişikliğiyle birlikte moda ve güzellik tercihleri de bu değişimden etkilenir ve yeni trendlerle yeni bir sezona merhaba der. Bu değişimi sergileyen, defileler ve şovlarla moda dünyasına sunan makyaj uzmanları 2017 yılının renklerini tanıttı.  

Uzmanların Açıkladığı 2017 Kış Makyaj ve Güzellik Trendleri

Dudaklarda Pastel Renklerin Büyüsü:

Koyu Kırmızı Rujlar Yerini Koruyor

Dinamik görüntüsüyle daima bir klasik olan kırmızı rujlar her dönem olduğu gibi popülaritesini koruyarak 2017 yılı makyaj modasında da yerini alıyor. Kırmızı ruj özellikle açık tenli kadınlarda etkisini güçlü bir şekilde gösteriyor.

Koyu Renk Mat Rujlar

Karanlığın büyüsünü dudaklara yansıtan koyu renk mat rujlar, kışın soğuk günlerinde asaletiyle ve dinamik görüntüsüyle dudaklara hayat verecek.

Parlak ve Yumuşak Dudaklar

2016-2017 sezonunda doğallık ön planda olacak ve dudaklarda canlı görüntünün yanı sıra doğal ve yumuşak rujlar tercih edilecek. Yüz güzelliğini vurgulamak sade bir güzellik yakalamak isteyenler için dudak parlatıcıları kurtarıcı makyaj ürünü olacak.

Rengarenk Gözler:

Bakır Rengi Gözler

Saçlarda oldukça popüler olan bakır tonları gözlere sıçrıyor. Kışın doğal atmosferine uyum sağlayan yumuşak rengiyle bakır tonları, gözlerde farklı bir etki bırakacak.

Işıltılı ve Renkli Göz Farları

Uzun kış gecelerinde yapılacak olan partiler ve eğlenceler için bu sezonun göz makyajı trendi gökkuşağı renklerini kullanmak. Gökkuşağının yedi rengini göz kapaklarına görmek, rimelle destekleyerek vurgu yapmak kış gecelerinin vazgeçilmezi olacak.

Dumanlı Gizemli Gözler

Seksi bir göz makyajı isteyen aynı zamanda derin bakışlara vurgu isteyenler için duman makyajı sezonun hitlerinden olacak. Siyahın büyüsünü göz kapaklarında en ihtişamlı halinde yakalamak için duman tonlarında makyaj yapmak yeterli olacak.

Nude Makyaj ile Doğal Görünüm:

Doğal Kaşlar

Birkaç sezondur doğallığın ön planda olduğu makyaj trendlerinde doğal kaşlar özellikle dikkat çeken bir tercih oluşturuyor. Kaşların kendi doğal yapısını korumak, şekillendirmelerden ve ince yapısından uzaklaşmak görüntüyü doğallaştırıyor.

Pembe-Şeftali Tonlar

Yüzün doğal rengi pembe tonlarında olduğu için makyajı da bu yönde yapıp yüzü vurgulamak aynı zamanda doğal görüntü oluşturmak kış renkleriyle birlikte sadelik kazandırmaktadır.

Nokta Vurgulu Makyaj

Yüzün tek noktasını odak alarak makyaj yapmak bir süredir tercih edilen bir makyaj trendi kabul ediliyor. Sadece göz veya dudaklara makyaj yapıp yüzün diğer bölümlerinde nude şekilde sıfıra yakın makyaj yapmak sezonda sık görülecek bir trend.

2017 yılında makyaj konusunda uzmanların önerdiği doğrultuda makyaj yapmak ve fresh bir görüntü yakalamak için kaliteli kozmetik malzemeleri kullanarak renk trendlerine uygun bir şekilde kendi tarzınızda makyaj yapabilirsiniz.