2016 moda trendleri ile ilgili 6 öneri

Moda konusunda hassas bayanlar için 2016 moda trendleri ile ilgili 6 öneri büyük bir öneme sahiptir. Bu yıl özelikle kış aylarında nelerin trend olacağı ve daha modaya uygun giyinebilmek için alışverişlerinizde hangi ürünlere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz yararınıza olacaktır.

  • Siyah parçaları düşünmeden alabilirsiniz: Hemen her sezon trend olabilen renkler arasında yer alan ve asaleti ile bayanların beğenisini toplayan siyahı tepeden tırnağa tüm giyim ürünleri ve aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. Ancak tepeden tırnağa siyah içinizi karartıyorsa renkli bir aksesuar da kullanabilirsiniz.

siyah-giyim

  • Kürk detayları kullanın: Kış mevsiminin olmazsa olmazları arasında yer alan kürkler bu sezon da en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bu sezon kürkten mont ve kabanlar yerine kürk detaylar bulunan kaban ve montlar daha çok kullanılacak. Kol ya da yakasında kürk bulunan montları tercih etmeniz daha tarz bir görüntüye sahip olmanıza olanak sağlayacaktır.
  • Boğazlı kıyafetlerinizi geri çıkarın: Bir dönem çok trend olmasına rağmen uzunca bir süre raflara kaldırılmış olan boğazlı kıyafetler yine trend oldu. Sadece bluz ya da kazaklar için değil elbiselerde de boğaz bölümlerinin aksesuar olarak tercih edildiğini söyleyebiliriz.

kazak

  • Otantik desenlere dikkat: Doğu kültürünü yansıtmakta olan otantik desenler bu sezonun en dikkat çeken unsurları arasında yer alıyor. Uzun kimonoların yanı sıra sade ve gösterişsiz üstlerin ve otantik desenlere sahip olan parçaların dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik sadece günlük kıyafetlerde değil abiyelerde de çok doğru bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.
  • Kadife parçaları tercih edin: Geçtiğimiz sezonlarda da trend olan kumaş türleri arasındaki kadife, ceketten eteğe elbiseden pardösüye kadar her türlü parçada doğru bir seçim olacaktır. Özellikle kış sezonu için kadife parçaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. kadife-giyim
  • Bohem tarzı benimseyin: Hem yaz hem de kış mevsimi için ideal unsurları bünyesinde toplayan bohem ruhunu kıyafetlerinize yansıtmanız faydanıza olacaktır. Uzun ve salaş kıyafetler sizin için hem rahatlık hem de modern bir görüntü elde etmek adına en doğru tercih olacaktır.