2016 kış makyaj trendleri ve saç modası

 

2016 kış makyaj trendleri neler? En güzel ve en gözde göz ve dudak makyajı 2016 kış sezonunda nasıl olacak? Hangi makyajlar öne çıkacak? Hangi saç renkleri ve modelleri bu kış moda?

2016

2016 kış makyaj trendleri

Londra, Paris, Milano moda haftaları modaya yön verdiği gibi makyaj ve saç konusunda da küçük ipuçları veriyor. Giyimde olduğu gibi aksesuarlar da,  makyaj trendleri de defilelerde belirleniyor. En iyi markaların makyaj artistlerinin ellerinden özenle çıkmış makyaj stillerini siz de hayatınıza taşıyabilirsiniz.

Makyaj stilleri her daim kadınları çarpıcı yapar bunun yanında minimal makyaj stillerini ise kadınların daha çok doğal güzelliğini dış dünyaya gösterir.

2016 kış makyaj trendleri arasında yer alan doğal makyaj tarzları önceki yıllarda olduğu gibi oldukça ön planda bu yıl da. Natürel görünümün ön planda tutulduğundan dolayı bu makyajın ilk kriteri, tabi ki sağlıklı bir cilt. Ayrıca kalın ve kaş detayı yine bu sezonda devam ediyor. Işıltılı cilt, adeta yokmuş gibi görünen doğal göz makyajı ve mat rujlar bu makyajın detayları arasında sayılabilir.

2016 yılında 1970’lerin birçok trendi hayatımıza girmiş olsa da, 1960’ların Twiggy makyaj stili oldukça öne çıkan detaylardan olacak. Bu makyaj tarzında oldukça cesur kirpiklerin ön planda olduğu söyleyelim. Eyeliner da sürmeniz halinde makyajınız daha çarpıcı olacaktır. Hemen hemen her saç modeliyle uyum sağlayan bu makyaj stilini modayı yakından takip edenler çoktan yapmaya başladı.

Dumanlı göz 2014-2015 sezonundan beri varlığını sürdürürken, bu makyajının popülaritesi 2016 kış makyaj trendleri arasında yükselişine devam ediyor. Göz makyajında gri rengi yaz aylarında sıklıkla tercih etmesek de, 2016 kış sezonundaki makyajlarda saha sık kullanacağa benziyoruz. İster dumanlı göz makyajınızı yaparken gölgeler için kullanın, isterseniz de yoğun göz makyajını bir nebze bakışlarınızı yumuşatmak, hoş ve tatlı bir biçimde yansıtmak için kullanın.

2016-4

Yoğun kahverengi, gri ve siyah ile yapılan dumanlı göz makyajlarına aynı yoğunlukta maskara uygulandığında daha da zengin hale geliyor ve çarpıcı bakışlara kolayca kavuşmanızı sağlıyor. Bu makyaj tarzında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur cilt makyajını oldukça hafif olmasıdır. Yoksa yüzünüzde kat kat duran bir makyaj imajı verebilirsiniz. Bu makyaj tarzında ruj tercihinizde oldukça sade olan ten rengi rujlar ve tatlı şarap renklerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Özellikle 2016 kış makyaj trendleri arasında her daim müdavimi olduğumuz kırmızı dudaklara da yer veriliyor. Malum kış sezonunda da olmamızın etkisi ile de kırmızı ve bordo tonlardaki rujlar varlığını koruyor. Kırmızı rujunuzla aynı tonlardaki oje kullanmak görüntünüzde bütünlük oluşmasına da yardımcı olacaktır.

2016-3Siyah ruj kullanımı da 2015-2016 sezonunda oldukça kendini gösterdi. Demek oluyor ki; 2016’nın kış makyaj trendleri arasında siyah rujlar da sürülmeye devam edecek. İlk önceleri biraz yadırganıp kabul görmese de, şimdilerde yerini iyice sağlamlaştırdı.

Çok koyu kırmızı, bordo, koyu kahverengi ve siyah ile elde edeceğiniz koyu dudak makyajıyla 2016 Kış makyaj trenlerini sizde yakalayanlardan olabilirsiniz.

Bu kadar mat dudaklardan bahsettik, peki hiç mi parlak rujlar kullanılmayacak bu sezon dediğiniz duyar gibiyim. Hiç merak etmeyin bu sezon 90’ların parlak dudak makyajına da yer verilmeye başlanıyor. Özellikle pembe ruj bu konuda ilk sırada yer alıyor. Hem sizi daha naif ve zarif gösterecek hem de daha genç. Ünlü markalar bu konu ile ilgili çalışmalara başlamış ve birçok ünlü markanın şuanda çıkarmış olduğu parlak tonlar mevcut bilginize.

2016 saç renkleri ve modelleri nasıl olacak?

2016 yılı egzotik saç modellerine ev sahipliği yapacağa benziyor. Tabi ki ilk şart saç kesiminizin ve renginizin yüz hatlarınıza uygun olması gerektiğini unutmayın. Saçınızın güzel gözükmesindeki en temel unsur budur. Ten renginize uymayan yüz hatlarınız ile alakası olmayan saç tercih ederseniz ne kadar trend olursa olsun sizin görüntünüze maalesef ki güzellik katmayacak buna bağlı olarak tarz durmayacaktır. Buna bağlı tekrar birçok işlemden geçecek saçlar ve yıpranacaktır.

2016 saç modelleri daha çok nötr renklerle başlayan heyecan verici ve taze renkler olacak. Daha önceki yıllarda her ne kadar upuzun maşalı ya da doğal dalgalı görmeye alışık olmaya alıştığımız saçlar bu sezon tam tersi oldukça kısa ve modern. Üstelik bu saç modeli karışık ve farklı şekillerdeki kahküllerle birleşince oldukça egzotik görüntüler ortaya çıkıyor. Jason Wu başta olmak üzere diğer modacıların podyumlarda sıklıkla kullandığı çilek sarışınlığı modası tüm dünyada yaygın şu aralar. Tadashi Shoji’nin parlak turuncu ve kırmızı saç rengi de görülmeye değer aynı zamanda  bizi yeni renk düzeninin olacağının da haberini yavaştan veriyor.

2016 yılı saç renkleri arasında yükselişe geçen bir renk var ki oda çikolata kahve. Daha önceleri yıldızı parlayan bu saç rengi bir dönemdir popülerliğini kaybetmişti ancak 2016 yılında yeniden yükselişte.

2016-2

Tasarımlardaki patchwork trendine adeta gönderme yapan desenli seçenekler 2016 yılında da bizi bırakmayacağa benziyor. Bu bohem tarzını ise hafif dalgalı olan ve omuzun biraz daha altındaki saç modeli tamamlıyor diyebiliriz.

2016 saç modelleri yenilikler olduğu gibi daha önceki saç trendlerini de içerisinde barındırmaya devam ediyor. Özellikle uzun saç tercihi olan bayanlar için örgü saç modelleri de halen revaçta diyebiliriz.

Önceleri biraz marjinal bir görüntü olarak nitelendirilse de artık uçuk renkler artık günlük hayatın içinde yerini çoktan aldı bile. Yurt dışında daha fazla tercih edilen ve özellikle geçtiğimiz senelerde tercih edilmeye başlayan açık yeşil, gri, açık pembe, mavi gibi renkler artık ülkemizde de hemen hemen her kesimden kişilerde tercih edilen renkler arasına girdi. Doğal görüntüden çok uzak gibi görünseler de özellikle gri ve farklı tonları ile trend bir görünümü yakalayabilirsiniz. Ancak bu saç renklerini kullanacaksanız, saç modelinizin modern kesilmiş bir saç olmasında fayda var.

Bob saç modeli 2016 saç modelleri arasında sıklıkla rastlanan modeller arasındadır. Aslında bob saç modeli kaküllü bir kesimdir ancak saçın kendi uzunluğu da kulak hizasını geçmeyecek derece kısa tutulmaktadır. Bu tarzın lob modeli dendiğinde ise saç biraz daha uzun ise verilen ismidir; ortalama saç boyu omuz hizasındadır. Bu saç kesiminin en iyi temsilcisi Victoria Backham’dır. Oldukça modern ve tarz bir saç değil mi?

2016 saç modelleri içinde yer alan ombre ve sombre, babylights gibi uygulamalar ile daha hareketli hale geliyor saç kesimleri. 2015 yılında bayanların hayatına giren bu saç akımları 2016 yılında da tam gaz devam ediyor. Ayrıca sadece sarıların ve kahverenginin tonlarını düşünmemek lazım saç renkleri içerisinde. Çünkü 2015 saç modelleri oldukça renkli geçti bundan dolayı bu akım 2016 yılında da varlığını hız kesmeden devam edecek. Farklı saç renklerini denemek isteyenler için bu yıl tam da cesaret yılı olmalı bu yıl.

Kış aylarında olduğumuz şu günlerde bohem tarzını ve retro saçları dağınık perçemleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu yıl hem çılgın tonlar ve fütüristik kombinasyonları bir arada kullanabilir hem de modern bir görüne sahip olabilirsiniz, tercih sizin.