Her yer kara tahta!

Evinize veya eşyalarınıza yenilik mi katmak istiyorsunuz? O halde size güzel ve  pratik bir önerimiz var: Kara tahta!

Farklı ve eğlenceli dekorasyonları sevenlerin gözdesi kara tahta artık her yerde. Duvardan mobilyalara ve aksesuarlara kadar aklınıza gelen her şeye kara tahta görünümü vermek mümkün. Bunun için tek ihtiyacınız olan bir kara tahta boyası. Ondan sonra gelsin yenilikler.

mutfak-kara-tahta-2

Kara tahta boyasıyla mobilya ve aksesuarlarınızı boyayarak, onları sevimli bir objeye dönüştürebilir, üzerine tebeşirle dilediğiniz yazıyı yazıp, resim çizebilirsiniz.

kara-tahta-tabak

Sıradan beyaz bir kupayı veya tabağı kara tahtaya çevirerek hoş bir obje yaratabilirsiniz. Bu bir peynir tabağıysa üzerine servis ettiğiniz peynir çeşitlerini yazabilir, kupada ise sevgilinize günaydın mesajı bırakabilirsiniz.

kara-tahta-boya

Sandalyenizin arkasında küçük bir bölümü kara tahtaya çevirmek de iyi fikir. Böylece özel davetlerinizde misafirinizin ismini sandalyenizin arkasına yazarak hoş ve şık bir karşılama yaratabilirsiniz. Ayrıca Amerikan servislerde de aynı fikri uygulayabilirsiniz.

kara-tahta-sandalye

kara-tahta-amerikan-servis

Yatak odanızda veya evin girişinde kullandığınız şifonyere kara tahta görünümü vermek aklınıza gelir miydi?  Şifonyerinizi yenilemek adına harika bir fikir olduğunu söyleyebilirim. Özellikle hangi çekmecede neyin olduğunu sürekli karıştırıyorsanız, şifonyerinizin üzerine giysilerinizin türünü yazmak akıllı bir çözüm olabilir.

kara-tahta-sifonyer kara-tahta-sifonyer-2

Kara tahta dekorasyonu özellikle çocuk odaları için ideal bir fikir. Çocuğunuzun odasının duvarını kara tahta boyası ile boyayarak ona özgürce yazıp çizebileceği bir köşe oluşturabilirsiniz. Böylece  çocuğunuzun yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirecek bir dekorasyon hazırlamış olursunuz.

cocuk-odasi-kara-tahta

Karatahta görünümlü objelerinizde tozsuz tebeşir kullanabilirsiniz, fakat sıvı tebeşir kullanacaksanız temizleme olasılığını gözden çıkarmış olmalısınız. Çünkü sıvı tebeşirleri temizlemek pek mümkün değil. Ayrıca sıvı tebeşirin sadece parlak yüzeylerde kullanıldığını bilmenizde fayda var. Bildiğime göre sıvı tebeşir kalemleri yeşil veya beyaz tahta üzerine uygulandığında keçe gibi bir malzeme veya ıslak bezle temizlenebiliyor, ancak kara tahta boyası ile boyanmış yüzeylerden silinmiyor.

kara-tahta-sise

Bu birbirinden güzel dekoratif fikirleri siz de evinize ve eşyalarınıza uyarlamak istiyorsanız, hemen bir kara tahta boyası edinin. Bu boyaları hobi marketleri veya yapı marketlerden bulabilirsiniz. Kara tahta ile yaşam alanınıza farklılık, hayatınıza eğlence katabilirsiniz.