Wings For Life World Run koşusu tüm Dünya ile aynı anda Türkiye’de de yapılacak

omurilik-felci

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlamak ve hastalıkla ilgili bilinç yaratmak üzere 4 Mayıs saat 13:00’te Alanya’nın da dâhil olduğu dünyadaki 34 farklı noktada aynı anda gerçekleştirilecek Wings For Life World Run koşusuna hazır mısınız?
Bu yılın en anlamlı ve büyük etkinliklerinden biri 4 Mayıs’ta Alanya’da düzenleniyor. Tüm dünyada 34 farklı parkurda aynı anda gerçekleştirilecek Wings for Life World Run, omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlamak ve hastalıkla ilgili bilinci artırmak üzere düzenleniyor.

Omurilik felciyle ilgili bilinci artırmak ve hastalığın tedavisi için yapılan araştırmalara fon aktarmak amacıyla düzenlenen Wings for Life World Run için Türkiye’de seçilen parkur ise tüm dünyada engelsiz turizm kenti olarak tanınan Alanya.

Dünya çapında büyük ilgi gören etkinliğin Türkiye’deki destekçileri arasında oyuncu Burcu Kara, müzisyen Can Bonomo, milli sporcular Naz Aydemir Akyol ve Ahmet Arslan bulunuyor.

Diğer tüm koşu etkinliklerinden farklı olarak sabit bir bitiş çizgisinin bulunmayan Wings For Life World Run’da koşu başladıktan yarım saat sonra yola çıkacak olan yakalama aracının geçtiği her koşucu yarış dışı kalacak. Tüm dünyada aracın en son geçtiği bir kadın ve bir erkek katılımcı koşunun global çaptaki kazananları olacak ve muhteşem bir dünya turuna çıkacak.

Tüm dünyada televizyon ve internet üzerinden canlı yayınlanacak etkinliğin heyecanına ortak olmak ve destek vermek isteyenler Alanya’ya gidebilir veya www.wingsforlifeworldrun.com adresini takip edebilir.