Wi-Fi’li hoparlör Aether Cone ile hayatına eğlence kat!

hoparlor-ofis

Mobil cihazların günümüzde yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte bu cihazlara uyumlu ürünler de günden güne artmaya başladı. Bunun son örneği olarak; sıra dışı bir tasarıma sahip olan  kablosuz hoparlör Aether cone, dikkat çekiyor.

Müzik dinleyicisinin dinleme alışkanlıklarını öğrenme yetisine sahip bu hoparlör, dinleyicilerin zevkine uygun müzikleri çalabiliyor. Makine-öğrenme yazılımından yararlanarak bu imkanı sağlayan Aether Cone, Wi-Fi desteğiyle İOS ve Mac cihazlarıyla uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Modern bir süs eşyasını andıran görünümü ile şık bir alternatif sunan hoparlörde, şarkı değiştirmek için ön kısmında yer alan kadranı çevirmeniz gerekiyor. Kendi müzik listeniz dışında çevrimiçi kitaplıklarda bulunan 20 milyondan fazla parçayı dinlemenize imkan tanıyan hoparlör, internet radyo istasyonları ile podcast’leri de oynatabilme özelliğine sahip.

aether-hoparlor

Hoparlörün kullanıcıları cezbeden özelliği ise duymak istediğiniz müziği anında çalıvermesi. Hoparlörün ortasında bulunan buton müziğin durmasını sağladığı gibi, dilediğiniz şarkıyı dinlemenize olanak tanıyor. Hoparlörün ortasında yer alan butona basılı tutup ne dinlemek istediğinizi belirtiyor, ardından kadranı bir tur çeviriyorsunuz. Ve anında sizi sevdiğiniz  parçayla buluşturuyor.

Şimdilik hangi müzik servisleriyle çalışacağı belli olmayan Aether Cone için şirketin büyük bir itinayla çalıştığı biliniyor. Teknik detaylara indiğimizde 3 inçlik woofer ve çift tweetera sahip olmasıyla doğal bir stereo deneyimi yaşatan bir hoparlör karşımıza çıkıyor.

hoparlor-havuz

 

İçerisinde şarj edilebilir Lityum iyon pil bulunduran Aether Cone, 8 saat boyunca sınırsız müzik keyfi sunuyor. Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, çift bant (2.4 and 5GHz) bağlantısına sahip olan hoparlör, tamamen dijital I2S 2.1 kanal 20w ses yükselticisi ile  müzik dinleme keyfini bir üst noktaya taşıyor.

16 x 16 x 15,2 cm boyutlarında ve 1,3 kilogram ağırlığında olan Aether Cone, siyah/bakır veya beyaz/gri renklerinden oluşan iki seçenekle tüketicinin karşısına çıkacak. 2014 yazında çıkması planlanan bu ilginç hoparlörün fiyatının 399 dolar olması bekleniyor.