Televizyon ünitesi seçerken önem verebileceğiniz 7 püf noktası

3

Oturma odasında ya da salonda otururken günün yorgunluğunu atmak, keyif yaparken vakit geçirmek için en çok yapılanlardan biri televizyon seyretmektir. Televizyonların konabileceği televizyon üniteleri günümüzde dekorasyonu tamamlayan mobilyalar arasında yer alıyor. Yeni ev kuranlar ya da evini yenilemek isteyenler özellikle salonlarının ve oturma odalarının dekorasyonunu tamamlamak, depolama alanlarından faydalanmak ve mobilyalarla şık bir uyum sağlamak için televizyon ünitelerini de dekorasyonlarına dahil edebiliyor. 4

Uzun yıllar kullanmak, dekorasyonunuza uygun üniteler seçebilmek istiyorsanız bazı püf noktalarına dikkat etmek daha doğru seçimler yapmanızı sağlayabilir. İşte, televizyon ünitesi modeli seçerken işinize yarayabilecek 7 püf noktası.

  1. Üniteyi koyacağınız odanın dekorasyonu ve mobilyaları ile uyum sağlayacak model ve renkte televizyon ünitesi seçilmesine özen gösterilmelidir.
  2. Eğer salonunuz ya da oturma odanızın ölçülerine ve ünitenin konulacağı alanın ölçülerine uygun boyutta televizyon ünitesi seçmeniz gerekir. Oda küçükse büyük bir ünite seçmek odayı iyice daraltacağından dolayı pek de doğru bir karar olmayacaktır.
  3. Televizyon ünitenizi uzun yıllar kullanabilmeniz için ünitenin malzemesinin ve ahşap kalitesinin iyi olmasına ve garantisi olan sağlam bir ünite almaya özen gösterin.
  4. Televizyon ünitesi seçerken tasarımının şıklığı yanı sıra kullanışlı olmasına ve ihtiyaçları giderecek tarzda bir model olmasına önem vermek gerekir. Salonunuzda ya da oturma odanızda dağınıklığı sevmiyorsanız ve eşyalarınızı koyabilmek istiyorsanız televizyonun yeri haricinde de alanları olan, raflı televizyon ünitelerini seçebilirsiniz. Böyle bir seçim yapmak televizyon dışındaki elektronik eşyalarınızı aynı ünite içerisinde kullanabilmenizi de sağlar. Odanızda yeteri kadar alan varsa kitaplarınız ya da CD’leriniz için de bir depolama alanına sahip olacağınız modeller oldukça kullanışlıdır.
  5. Temizliğini daha rahat yapabilmek için çok çabuk toz ve leke tutmayan malzemeden yapılmış bir ünite almanız sizin için daha doğru bir seçim olacaktır.
  6. Olması gerekenden daha dar ya da alçak raflı veya fazla yüksek ya da geniş raflı televizyon üniteleri hem kullanım olarak yeterli olamayacağı hem de hoş bir görünüm sergilemeyeceği için tercih edilmemeli.
  7. Televizyon ünitesini satın almadan önce dolaplarının kapaklarını, çekmecelerini açarak iç kısımları iyice kontrol etmek, rafların ve dolapların dayanıklılığından emin olmak çabuk deforme olacak bir ürün almanıza engel olabilir.