Sevimli ve keyifli bahçeler

Yazın en fazla vakit geçirdiğimiz alanlardan biri balkon ve bahçelerimiz. Temiz havayı içinize çektiğiniz bu ferah alanları, keyifli ve sevimli bir köşeye dönüştürmeye ne dersiniz? O halde hazırlıklara başlayalım.

bahce

Balkonunuzda mavi ve beyazın huzur verici etkisinden yararlanın. Geniş ve uzun bir balkona sahipseniz uzun dikdörtgen bir masayı, bank şeklinde mavi sandalyeler ve tekli beyaz bambu koltuk ile tamamlayın. Sandalyeleri renkli, çiçekli kırlentlerle donatarak mekana canlılık katabilir, masanın üstüne süslü bir kuş kafesi asarak ortama sevimli bir hava verebilirsiniz.

bahçe2

Büyük bir balkona sahipseniz balkonunuzda hem oturma hem yemek bölümü oluşturabilirsiniz. Duvar kenarına L şeklinde geniş bir koltuk koyarak güzel ve keyifli bir köşe yaratın. Koltuğun önüne özel tasarım, ağaçtan bir sehpa yerleştirerek tarzınızı konuşturabilirsiniz. Koltuğun arkasında kalan duvarda şık bir ayna tercih ederek mekana derinlik katabilir ve daha ferah bir görünüm kazanabilirsiniz. Koltuğu rengarenk yastıklarla süsleyerek ortamı canlandırın. Balkonun diğer tarafında ise beyaz bir yemek masası ile koltuğunuza uygun, kumaş kaplı sandalyelere yer verin. Balkonun etrafını saksı çiçeklerle donatarak ferah, taze ve huzurlu bir ortam yakalayın.

bahçe5

Bahçenizin orta yerinde güzel bir yemek bölümü oluşturabilirsiniz. Açık renkli ahşap bir masayı, beyaz çelik sandalyeler ile tamamlayın. Masanızı sevimli bir örtü ve çiçekler ile süsleyerek ortama sıcak bir hava katabilirsiniz.

balkon-keyif

Balkonunuzun küçük olması keyfinize engel değil. Kolçaksız minderli bir koltuk ve ona uygun sehpa ile ufak balkonunuzda kendinize keyif köşesi hazırlayabilirsiniz. Balkonunuzun demirine minik fenerler ve saksı çiçekler asarak mekanı romantik bir havaya sokabilirsiniz.