Sevgililer Günü yaklaşırken kendinize sormanız gereken soru: Ona gerçekten aşık mısınız?

ask

Ondan çok hoşlandığınız eminsiniz ancak gerçekten aşık olup olmadığınıza bir türlü karar veremiyor, hatta bunun geçici bir heves olmasından korkuyorsunuz. Birçok kadının başına gelen bu durumu aydınlatmak için ilişki terapistleri aşkın gizli belirtilerini şöyle sıralıyor;

Her şeyden haberi olsun istiyorsunuz

Yaşadığınız mutluluklar, üzüntüler, aldığınız haberler, kulağınıza gelen küçük dedikodular… Hepsini onunla paylaşmak, hatta zaman zaman üzerinde kritik yapmak istiyorsunuz. Onunla bunları konuşmadan bir eksiklik hissediyor ya da sanki ondan bir şeyler saklıyormuşsunuz duygusuna kapılıyorsunuz. Piyangodan büyük ikramiye çıktığında onunla paylaşamayacaksanız hiçbir öneminin olmadığını düşünüyorsunuz. Kısacası yanınızda o yokken hayatınızda olan her şeyden ona da bahsetmek istiyor, hatta buluşma anınızı iple çekiyorsunuz.

Onunla hiç sıkılmıyorsunuz

Çoğu insan karşısındakinden çok hoşlansa bile zaman zaman ondan uzaklaşıp tek başına vakit geçirmek, kendine ait bir alan oluşturmak ister. İlişki terapistleri aslında bunun anlamının sevgiliden sıkılmak olabileceğini söylüyor. Ancak tabii bunun bir ölçüsü var. Hayatınızdaki öncelikler zamanla yer değiştiriyorsa, vaktinizin çoğunu sevgilinizle değil de arkadaşlarınızla ya da yalnız başınıza geçiriyorsanız ondan sıkılmaya başlamışsınız demektir. Söz konusu gerçek aşk olduğunda ondan asla sıkılmıyor, ilişkiniz ilerlemiş olsa bile beraber geçirdiğiniz vakitlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Onunla beraberken kendinizi dünyanın en güçlü ve cesur insanı hissediyor, katlanamayacağınız zorlukların olmadığını düşünüyorsunuz.

Bakış açınız değişiyor

Aşık olduğunuzda iş yerinizde yaşadığınız problemlere, aile içinde çıkan sorunlara ya da arkadaşlarınızla olan sürtüşmelerinize bakış açınız değişiyor. Genel olarak daha pozitif bir ruh halinde oluyor ve olaylara daha farklı açılardan bakabiliyorsunuz. Hatta bu yeni ve olumlu bakış açınız sayesinde daha önceden çözemediğiniz, üstünü örttüğünüz problemlerinize çözüm bulabiliyorsunuz. Her şeyi kendinize sorun etmiyor, kafanıza çok fazla şey takmıyorsunuz. Yaşadığınız dünya daha güzel bir yer gibi görünmeye başlıyor. Yani kısacası kendinizi kuş gibi hafif hissediyorsunuz.

Midenizde uçuşan kelebek hissi, günün her anında onu düşünmeniz ya da herkese ondan bahsetmeniz dışında yukarıda sıraladığımız belirtileri kendinizde görüyorsanız ona gerçekten aşıksınız demektir. O halde size mutluluklar diliyoruz 🙂