Salonunuza renk katacak fikirler

Salonunuzu biraz renklendirmeye ne dersiniz? Sizin için hazırladığımız fark yaratacak dekorasyon fikirleri ile salonunuza bambaşka bir hava katmak mümkün.

salon-dekoratif

Klasik tarz mobilyalarınızı renklendirerek canlı ve enerjik bir salon yaratabilirsiniz. Salonunuzda mint yeşili bir orta sehpa kullanarak sevimli ve şık bir görünüm elde edin. Önü  açık, raflı beyaz büfenizin iç kısmını maviye boyayarak  salonunuza farklı bir hava katabilirsiniz.

Televizyon sehpası olarak modern, alışagelmiş TV üniteleri yerine çekmeceli şifonyerinizi kullanabilirsiniz. İlk iki çekmecesini çıkararak raf haline getirebilir, dvd oynatıcısı ve uydu alıcınızı koyabileceğiniz şık alanlar yaratabilirsiniz. Şifonyerinizi mavi veya mor gibi renklere boyamanız salonunuza canlılık katacaktır.

altın-detay

Birbirine uyumlu tonlarda, farklı renkte koltuklar tercih ederek salonunuzda renkli ve sıcak bir görüntü elde edebilirsiniz. Kanepe ve koltuklarınızın yanı başında altın renkli sehpalar kullanarak mekana çarpıcı bir hava katın. Duvarınızın bir köşesinde, farklı boyutlarda aynaları bir araya getirerek aydınlık bir köşe oluşturabilirsiniz.

sandalye-tv

Yemek masası sandalyelerinizi neon renklerde kaplatarak salonunuza canlılık katabilirsiniz. Odanızın bir köşesinde desenli bir duvar kağıdı kullanarak sıcak bir ambiyans yakalayın.

Salonunuzda dömi-klasik bir tarz hakim ise LCD TV’niz için şık bir dresuar tercih edebilirsiniz. Lükens ayaklara sahip hoş bir dresuarla hem klasik hem de modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle beyaz renkte tercih ettiğiniz bir dresuar salonunuza daha modern bir hava katacaktır.

Renkli duvarları seviyorsanız, salonunuzda duvar rengi olarak mavi, mor ve pembe gibi canlı tonları tercih edebilirsiniz. Salonunuzda beyaz renkli klasik mobilyalar kullanmanız hem mekanınızı aydınlatır hem de modern bir görünüm elde etmenizi sağlar.

salon-mavi

Duvarınızda rengarenk tabaklara yer açarak harika köşeler yaratabilirsiniz. El yapımı, aile yadigarı veya çini tabakları belli bir düzen içinde duvara asın. Özellikle çiçekli, puantiyeli ve antika tabaklar büfenizin ve kanepenizin üzerindeki duvarlara farklı bir hava katacak.

renkli

Pembe, mavi, mor ve yeşil gibi canlı renklerde bir kanepe tercih ederek ferah ve enerjik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Renkli ve desenli bir kanepe seçmeniz salonunuza hareket katacaktır. Bunun yanı sıra sadelikten yanaysanız düz renkli bir kanepeyi rengarenk yastıklarla süsleyerek de mekana dinamik bir hava katabilirsiniz.