Rüya gibi giyinme odaları

giyinme
Biz kadınların vazgeçemediği tutkularından biri kuşkusuz alışveriş. Alışveriş yapmak iyi hoş da, önemli olan o aldıklarımızı düzenli, derli toplu bir şekilde muhafaza edebilmek. Her geçen gün yeni bir ürünle eve vardığımızda, bunları nereye sığdıracağım derdi de peşinden geliyor. Bunun için eğer evinizde fazla odanız varsa bir tanesini giyinme odasına çevirmek en güzeli. Bu noktada size ilham verebilecek giyinme odası örneklerini bir araya getirdik.

giyinme-odasi

giyinme-oda-3

giyinme-odasi-2

Geniş bir giyinme odasına sahipseniz, gömme dolapların yanı sıra ortada büyük bir şifonyere yer verebilirsiniz. Mutfaklardaki ada üniteyi andıran bu dekorasyon modeli odanıza şık bir görünüm katarken, aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlar.

ayakkabi

Giyinme odanızda ayakkabıları duvara sabitleyerek hem yerden kazanabilir hem de değişik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ancak bu şekilde tozlanma ihtimalini aklınızdan çıkarmayın.

giysi-dolabi

Giyinme odanızda daha ferah bir görünüm yakalamak istiyorsanız açık raf sistemlerini tercih edebilirsiniz. Böylece kıyafetleriniz her an gözünüzün önünde ve elinizin altında olacaktır. Kullanım kolaylığı sağladığını siz de fark edeceksiniz. Ancak kıyafetlerin tozlanma ihtimaline karşı bir takım önlemler almanız gerekebilir.

giyinme-odasi

 

giyinme-dolabi

Eğer yüzlerce ayakkabısı olan bir ayakkabı tutkunuysanız, onları sıra sıra dizebileceğiniz pek çok rafa ihtiyacınız olacak. Duvarın bir tarafındaki dolabın içini tamamen raf şeklinde yaptırarak ayakkabılarınız için geniş bir alan sağlayabilirsiniz. Takılarınız için küçük bölmeli çekmeceler, elbiseleriniz içinse geniş askı alanları kurtarıcınız olabilir.

giyinme-odasi-5

Giyinme odalarının olmazsa olmazlarından biri de aynalar. Giyindikten sonra ayna karşısına geçip nasıl göründüğünüze bakmak işin en keyifli anı.