Renkli salon dekorasyon önerileri

Sıradan salonlardan sıkıldıysanız, farklı ve güzel dekore edilmiş bir salon arzu ediyorsanız, klasik salon dekorasyonlarını geride bırakacak farklı salon alternatifleriyle tanışma zamanı. Salonunuzda klasik tarzda bir dekor tercih etseniz de ortama farklı mobilyalarla dekoratif aksesuarlar ekleyerek renkli ve bambaşka bir salon yaratabilirsiniz.

salon-mor

Salonunuzun köşelerinde klasik yuvarlak sehpalar yerine modern bir şifonyer kullanarak mekana farklı bir hava katabilirsiniz. Salonunuzda beyaz ve pastel tonları birlikte kullanarak aydınlık ve ferah bir mekan yaratın.

Kanepe ve koltuklarınızda birbirine uyumlu 3 farklı renk kullanarak sıra dışı ama bir o kadar da şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvarlarınıza renkli tablolar asarak ortama dinamik bir hava katmayı deneyin.

pembe-gri

Kanepe ve koltuklarınızda çiçek desenli veya çizgili kumaşlar tercih ederek mekanınızda hem modern hem de romantik bir etki bırakabilirsiniz.

cicek-koltuk

Çizgili duvar kağıtlarıyla modern bir görünüm yakalarken, çiçekli duvar kağıdıyla ise salonlarınızda ingiliz tarzını yansıtın.

Beyaz ahşap rustik ayaklara sahip, üzeri yuvarlak cam tepsiden oluşan sehpa ile salonunuzda modern ve klasik etkiyi bir arada yaşatabilirsiniz.

cizgili-1

Farklı bir sehpa arayışındaysanız ağaçtan orta sehpa ile salonunuza sıra dışı bir hava katabilirsiniz. Bunun yanı sıra tahta kasaları farklı renklerde boyayarak evinizde sehpa veya kitaplık olarak kullanın.

agac-sehpa

Tatlı bir yeşil tonunda duvar rengi, onunla uyumlu sevimli tablolar, mavi bir büfe ve modern bir  aydınlatma ile salonunuzda renkli bir köşe yaratabilirsiniz. Mavi tonlarında bir perde ve halı ile huzurlu, iç açıcı bir salon yaratın.

mavi-yesil