Oturma odası dekorasyonu için 8 öneri

Evinizdeki kullanılmayan boş alanı güzel bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız, burayı dinlenme amaçlı kullanacağınız harika bir oturma odasına çevirebilirsiniz. İşte konforlu bir dinlenme odası için 5 öneri:

1.Rahat bir oturma alanı oluşturun
Fazla yer kaplamayan bir kanepe veya karyola görünümlü sedirler en uygun seçim olacaktır. Beyaz renkli, ferforje bir day-bed ile odanıza romantik bir hava verebilir, üzerini desenli yastıklarla süsleyerek ortama sıcaklık katabilirsiniz. daybad

2.Hafif mobilyalar tercih edin
Kolay taşınabilir, hafif mobilyalar tercih etmeye özen gösterin. Böylelikle yerleşirken zorlanmaz, hem de eşyaların yerini değiştirmek istediğinizde rahat hareket edebilirsiniz.

3.Orta sehpayı ihmal etmeyin
Küçük de olsa bir orta sehpa olmasında fayda var. Odanızda yeri geldiğinde kahvenizi, meyvenizi veya kitabınızı koyabileceğiniz, aynı zamanda dekoratif anlamda hoş bir görünüm sağlayan orta sehpasına yer verin.

4. Duvarlarda canlı renkler kullanmaktan çekinmeyin
Enerjik bir oda için duvarlarda canlı renkler kullanmanızı öneririz. Sakin, dingin bir ortam için krem, lila gibi açık renkler uygun olurken, dinamik bir oda için canlı bir mavi ya da yeşil tonu ideal olacaktır. Cam göbeği rengi ile ortamın enerjisini arttırabilirsiniz.

5.Sandıklı pufa başvurun
Hazneli bir pufu hem sehpa hem de depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Böylelikle tek bir eşya ile birden fazla ihtiyacınıza çözüm getirmiş olursunuz. puf

6.Aydınlatmaya önem verin
Lambader veya spot bir aydınlatma kullanarak kendinize keyifli bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Bu tip aydınlatma elemanları fazla yer kaplamadığından mekanda daha geniş bir hareket alanı sağlayabilirsiniz. Ahşap modeller ile ortama sıcaklık katarken, renkli alternatiflerle enerjik bir oda yaratabilirsiniz.

7.Çiçeklerle canlılık katın
Dekoratif saksılar içerisine koyduğunuz çiçeklerle odanıza canlı bir görünüm kazandırın. Özellikle taze çiçeklerle odanızın enerjisini bir anda yükseltebilirsiniz.oturma-odasi

8.Duvar aksesuarlarıyla ortamı hareketlendirin
Duvarda kullanacağınız küçük duvar süsleri veya sevimli tablolarla odaya biraz hareket katabilirsiniz. Duvar aksesuarları yerden tasarruf etmek adına da akıllı bir seçim olacaktır.