Oturma odanıza baharı getirin

mavi-sari

Baharın gelişiyle güneşli günler yüzünü göstermeye başladı ve odalarımız daha da bir aydınlanır oldu.Ancak bununla yetinmeyip bahar havasını evlere taşımaya ne dersiniz? Öyleyse ufak dokunuşlarla evinize canlılık katmanın tam zamanı.

Yazı çağrıştıran renklerden mavi ve sarıyı oturma odanızda kullanarak mekanınızda yaz havası estirebilirsiniz. Mavi bir koltuğu güneş gibi parlayan sarı renkli kırlent yastıklarla donatın. Sarı renkli bir halı ile ortama ışıltı katın.Duvarın bir köşesine kuş resimli tablo asarak doğayı evinize taşıyabilirsiniz.

renkli-oturma

Yazın odanızda ağır ve koyu renkler kullanmak yerine, insanın içini açan pastel tonlarda aksesuarlar ve kırlent yastıklar tercih edin.

Abajur şapkalarının renklerini değiştirerek abajurlarınıza yepyeni bir görünüm kazandırabilir, böylece mekana da enerjik bir hava katabilirsiniz. Baharı müjdeleyen mavi, sarı ve pembe tonları ideal bir tercih olabilir.

mavi-pembe

Renkli aksesuarlar ve aydınlatmalar ile odanızda bahar coşkusunu yaşatabilirsiniz. Özellikle şeker pembesi ve gök mavisi ortama huzur dolu bir hava katacaktır.

parke

Bahar geldi, halıları şöyle bir kenara kaldırın. Halılarınızın ağırlığından kurtulup biraz hafifleyin, ve daha ferah bir ortama kavuşun.

çiçekler

Yaz havasını evlerinize taşımak için balkonlarınızı veya cam önlerini bol bol çiçeklerle süsleyin. Böylece hem ferah hem de mis kokulu bir ortama kavuşabilirsiniz.