Oğlak burcu kadınının bilinmeyen gizemli yanları

Güçlü kişiliği ve zarif duruşuyla oğlak kadını!

oglak-kadını

Oğlak burcu 22 Aralık-20 Ocak tarihleri arasında doğan kişilerin kişilik özelliklerine etki eden Zodyak sıralamasına göre on ikinci sırada yer alan ve dört gruba ayrılmış astroloji burçlarında toprak burçları içerisinde yer alan burçtur.

Diğer burçlar ile kıyaslandığında tipik bir oğlak burcu kadını diye bir şey yoktur aslında. Diğer burçlarda olduğu gibi tek bir alanla ilgili olmazlar ancak ister sanat olsun ister eğlence hangi işi ve neyi seçerlerse seçsinler kesinlikle o işte başarılı olmayı hedeflerler ve yaşamları boyunca da o seçtikleri alanda hep ileriyi hedeflerler. Çünkü başarı oğlak kadını için önemlidir ve bu başarıdan koltukları kabaracaktır.

Macera arayan kadınlar değillerdir

Bu burcun kadını hayatında macera arayan ve hep uç noktalarda, hayatlarını bir anda olumlu şekilde ya da olumsuz şekilde değiştiren ve yaşayan kadınlar değillerdir. Özel hayatlarında da içlerindeki enerjiyi bastırırlar ve her zaman makul olmaya çalışırlar. Gelip geçici hevesler, küçük kaçamaklar oğlak burcu kadını hayatında neredeyse yer yoktur. Eğer hoşlandığınız kişi ya da çıktığınız kişi oğlak kadını ise kulağınıza şu küpe olmalı ki ciddi ve geleceğe yönelik bir şeyler düşünmüyorsanız oğlak kadının sizinle işi asla olmaz! Bu durumu fark ettiği an sizi yüz üstü bırakıp gideceğinden hiç şüpheniz olmasın. Gelenekselçi yapıları ön plandadır her yeniliği hemen kabullenmezler ve mutlaka bu yeniliği geleneksel tarafları ile özümsemeye birleştirmeye çalışırlar. Örf, adet, sosyal normlar onların hayatında uyulması gereken ve ilk sıralarda yer alan özellikler arasında yer almaktadır.

İşleri hayatlarının merkezindedir

Biliriz ki erkekler genel anlamda fazla hırslı olmayan erkelerle neredeyse yarışacak düzeyde iş hayatında boy göstermeyen genellikle daha ikinci planda kalan, kendi görünümüne özen gösteren ancak çok fazla zeki olmayan bayanlardan hoşlanır ve tercih ederler. Oğlak kadını bu tarif ettiğimiz tipe hiç uymamakla birlikte tam tersine iş hayatında oldukça hırslı, ne istediğini bilen ve tuttuğunu koparan yapıdadır bu özelliğinden dolayı da iş hayatı bazı anlarında evinden, evliliğinden hatta çocuklarından önde gelir ve adeta işi ile evlidir.

Ancak hoşlandığı ve beğendiği erkek koltuklarını kabartacak ve işte tam çocuklarımın babası diyebilecek bir erkek ise oğlak kadını bu fırsatı asla kaçırmaz ve karşısındaki erkek nasıl bir kadından hoşlanıyorsa o şeklide bir kadın olarak göstermeye çalışır kendini. Adeta doğru zaman gelene kadar ve erkeği elde edene kadar pusuya yatar.

Güçlü duvarlarının ötesindeki cazibeli ve yumuşak kadın…

Romantik ortamlara uyum sağlamakta genellikle güçlük çeker. Ancak buz dağı gibi olan soğuk yüzeyinin altında aslında kimsenin fark edemeyeceği kadar yumuşak, naif ve fiziksel arzuları yüksek bir kadın vardır. Duyguları oldukça derinlerden olan ve bunu açıkça ortaya koymayan oğlak burcu kadınının arzuları ve duyguları da öyle gelişi güzel tatmin edilemez. Daha önce de belirttiğimiz gibi eğer sizinle geleceği güvence altında değilse ve uzun bir hata yolculuğu düşünmüyorsa öyle ateşli öpüşmeler, nefes kesici kucaklaşmalar beklemeyin oğlak kadınından. Çünkü tehlikeli sularda, yolunu bilmediği rotalara gemisini sürmek hiçte onlara göre değildir.

Tutumlu kadın

Oğlak kadını çocuklarına da muhtemelen ilk öğreteceği şey tutumlu olmak, parayı iyi yönetebilmek ve hayatı planlı yaşamak olacaktır. Çocuklarını yürekten ve pür dikkat dinleyen onlara ve düşüncelerine değer veren bir annenin yanı sıra doyana kadar ye! Eskiyene kadar giy prensibine sahip bir anne olacaklardır.