O doğru kişi mi?

sevgili-mutlu

Ondan çok hoşlanıyorsunuz ancak gerçekten doğru kişi olup olmadığına emin olamıyorsanız, öncesinde bazı temel soruların yanıtlarını öğrenip sizin için onun gerçekten doğru kişi olup olmadığını anlamalısınız.

En sevmediği huyu nedir?
Bir insanın kendi hakkında objektif yorum yapabilmesi oldukça önemlidir. Her insanın kendinde sevmediği huylar vardır, ancak bunu kabul edebilmek pek kolay değildir. Bu soruyu ona yönelttiğinizde geçiştiriyorsa ya da fazla pozitif konuşuyorsa hatalarını kabul edemiyor demektir.

Ne tarz film seviyor?
Elbette ki aynı tür filmlerden hoşlanmak zorunda değilsiniz, ancak izlediği film tarzları karakteri hakkında ipuçları verir. Sizin hiç hoşlanmadığınız türde filmlere bayılıyorsa pek ortak noktanız yok anlamına geliyor. Hem bu soruyu yönelterek muhabbete başlamanız da kolay olacaktır.

Hayvan sever mi?
Hayvan sever biriyseniz ya da evinizde hayvan besliyorsanız karşınızdaki erkeğin de sizin gibi olması gerek.

Daha önceki ilişkilerinin bitme sebepleri ne?
Önceki ilişkiler geçmişte kalsa da, hatta çoğu zaman çok konuşulmaması gerekse de aslında oldukça önemlidir. Eğer bir aldatma durumu ya da tamamen ondan kaynaklı nedenler varsa bu sizin ilişkinizi de etkileyebilir. Tabii tam tersi bir şekilde yaşadıkları onu etkilemiş de olabilir.

Ne iş yapıyor?
Çalışma hayatındaki tavır ve sorumluluklar o insanın bir ilişkiye bakış açısını da etkiler. Çalışkan ve sorumluluk sahibi bir erkek, ilişkisinde de aynı şekilde sorumluluk alır. Ayrıca çalıştığı sektör karakterini de yansıtır.

Arkadaşları nasıl insanlar?
“Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” atasözü tam burada devreye giriyor. Bir insanın arkadaşları o kişinin karakteri hakkında fazlasıyla ipucu verir. Hayatında gerçek dost olarak tanımladığı biri yoksa durup tekrar düşünmenizde fayda var.