Mutfaklara küçük dokunuşlar

Soğuk kış aylarında evde geçirilen zamanın keyfi bir başka oluyor. Özellikle karnımızı doyurup içimizi ısıtacak içecekler hazırladığımız mutfağımız uğrak noktamız oluveriyor. Siz de mutfakta vakit geçirmekten zevk alıyorsanız, küçük dokunuşlarla mutfağınızı daha güzel ve keyifli bir hale getirebilirsiniz.

acik-raf

Şık raflar kullanın
Sıradan bir mutfağa farklı bir hava katmak istiyorsanız açık raf ünitelerinden faydalanın. Açık raf düzeni ile severek kullandığınız mutfak eşyalarını pratik bir şekilde muhafaza edebilir, stil sahibi düzenlemeler yapabilirsiniz.
Duvarda yeriniz varsa açık raflar monte ederek hem şık bir görünüm yakalar, hem de ek saklama alanı oluşturabilirsiniz. Yeterli alanınız yoksa dolaplarınızdan birinin kapaklarını çıkartıp açık raf görünümü verebilirsiniz. Raf kalınlıklarını belirlerken büyük tabaklarınızın sığabileceği ölçüde olmasına özen gösterin. Raflarınızın daha sağlam durması için kenarlarında ahşap ya da metal köşebentler kullanabilirsiniz. Tüm parçalarının aynı renk olması daha hoş bir görüntü yaratacaktır.

cicekli-sandalye

Doku ekleyin
Mutfağınızda değişik dokuları bir arada kullanarak hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz. Tezgah arkasında kullandığınız fayansları mutfağın geri kalan duvarlarında da kullanarak hoş bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Renkli kumaştan sandalyeler ile mutfağınıza farklı bir doku ve sıcaklık katabilirsiniz. Mutfaktaki zemin döşemesi eskidiyse, küçük bir yeniliğin zamanı gelmiş demektir. Parke veya seramik karoları değiştirmek yerine, mutfağınızı halı ile kaplatabilirsiniz. Böylece hem yeni bir masraftan kaçınır, hem de kış günlerinde ayaklarınızı üşütmeden rahatça gezinebilirsiniz. Zevkinize uygun renk ve desenlerde halılar ile mutfağınıza yeni bir doku katabilirsiniz.

hali-mutfak

Kişisel detaylara yer verin
Mutfağınızda zevkini yansıtan objelere, kendinize ait resimlere yer vererek özgün bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Ateş almayacak bir bölgeye, silinebilir malzemeden bir fotoğraf baskısı yapıştırarak mutfağınıza kişisel bir detay ekleyebilirsiniz. Sıradan bir avize yerine, tarzınıza uygun modern bir abajur asabilir, renkli mutfak aletleri veya buzdolabı ile enerjik yanınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

fotograf-mutfak

renkli-mikser

renkli-mutfak-2