Mutfaklar için orijinal fikirler

mutfak-askilik

Mutfağınızda yapacağınız ufak dokunuşlar ile ortama renkli ve enerjik bir hava katmaya ne dersiniz? Değişik ve orijinal dekorasyon fikirleri ile mutfağınıza farklılık katmanız mümkün. Gelin bu fikirlere bir bakalım.

Askıdan havlu peçetelik
Havlu peçete ve folyolarınızı farklı bir şekilde muhafaza etmek istiyorsanız, yaratıcılığınızı kullanın ve askılardan yararlanın. Havlu peçete ve fırın kağıdı rulolarınızı askıya koyarak tezgahınızın üst kısmına asın. Peki askıları nasıl mı asacaksınız? Bunun için duvara çakacağınız renkli dolap kulplarından yararlanabilirsiniz.

Boncuklu kapı perdesi
Mutfağınıza biraz ferahlık katmak için mutfak kapısını kaldırabilir, onun yerine boncuklardan oluşan renkli bir kapı perdesi tercih edebilirsiniz. Bu seperatör ile mutfağınızda canlı ve enerjik bir görünüm elde edeceksiniz.

cicekli-kulp

Renkli seramik kulplar
Mutfak dolabınızın kulplarını yenilemek de hoş bir fikir. Çiçekli seramik kulplar ile dolaplarınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Dilerseniz öncesinde dolaplarınızı beyaz renge boyayarak daha modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.

hasir-sepet

Dolap içlerine hasır sepet
Patates, soğan gibi kuru baklagilleri muhafaza edeceğiniz kullanışlı ve şık bir alan yaratmaya ne dersiniz? Dolaplarınızın içine hasır sepetler yerleştirerek sebzeleriniz için harika bir alan oluşturabilirsiniz. Hem böylelikle düzenli ve derli toplu bir görünüm yakalamış olacaksınız.

ortu

Raflara Örtü
Mutfaktaki raflarınızın önüne renkli örtüler kullanın. Böylece rafların tozlanmasını önlerken, aynı zamanda sevimli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Dilerseniz eskimiş dolap kapaklarınızı sökerek yerine desenli örtüler kullanabilirsiniz. Bu fikir mutfağınıza bambaşka bir hava katacak.