Mutfağınızda oturma köşeleri için dekorasyon fikirleri

Mutfağınız çay kahve keyiflerinin, dostlarla hoş sohbetlerin buluşma noktasıdır. Mutfağınızda sıkça vakit geçirdiğinizi düşünecek olursak, rahat ve şık oturma grupları kullanmanız ideal bir seçim olacaktır. Bu noktada ilk akla gelen köşe koltukları ve sedirlerdir. Birbirinden farklı köşe koltuğu ve sedir modellerini mutfağınızın tarzına uyarlayabilir,  klasik ve modern detayları birleştirerek ya da sadece klasik veya modern tarzda seçimler yaparak mutfağınızda sade ve şık oturma alanları yaratabilirsiniz. Birbirinden güzel köşe koltuğu ve sedirlerle döşeyeceğiniz mutfağınızdan çıkmak istemeyeceksiniz.

mutfak-oturma

Geniş bir mutfağa sahipseniz,  sade beyaz bir köşe koltuğunu masif yuvarlak bir yemek masasıyla tamamlayarak mutfağınıza renk katabilirsiniz. Koltuğun karşı kısmına ise beyaz tekli koltuklar yerleştirerek hem şık hem de konforlu bir oturma alanı yaratın.

Cam kenarına karşılıklı sedir kullanarak da hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Kenarları beyaz ahşaptan olan sedirinize mavi renkli minderler ve renkli yastıklar ile sıcak bir hava katabilirsiniz. Renkli sedirlerinizi metalik gri taburelerle tamamlayarak modern bir görünüm yakalayın.

koltuk-hazeran

Beyaz sedirinizi geometrik desenli minder ve renkli yastıklarla bir araya getirerek modern bir görünüme imza atabilirsiniz. Beyaz uzun ve küçük bir yuvarlak masa ile tamamlayarak çay kahve keyfinize uygun bir köşe yaratın. Modern sedirinize ahşap hazeranlı sandalyelerle farklı bir hava katabilirsiniz. Perde seçiminde ise bambu tercih ederek sandalyelerinizle uyum yakalayın.

Geniş bir alana sahipseniz sedir ve köşe koltuğu yerine kanepe tercih ederek farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Canlı ya da dikkat çekici renkte bir kanepe kullanarak mutfağınıza renk katın. Örneğin dömi klasik pembe bir kanepeyi beyaz yuvarlak modern bir masa ve klasik tarzda sandalyelerle kombinleyebilirsiniz. Sandalyelerde zebra gibi daha modern desenler tercih ederek klasik havasını yıkabilirsiniz.

mutfak-deri

Köşe koltuğu ve sandalyenizde deri detaylara yer vererek farklı ve şık bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Köşe koltuğunuz düz renkte ise karşısında uyumlu renkte desenli kumaştan sandalyeler kullanarak ortama canlılık katın. Bunun dışında sedirinizi şeffaf beyaz sandalyelerle kombin ederek mutfağınızda modern ve dinamik bir hava yakalayabilirsiniz.

desenli-seffaf

Kenarları beyaz ahşaptan olan köşe koltuğunuzu siyah beyaz minderlerle tamamlayarak sade ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Beyaz koltuğunuzu, acı kahve dikdörtgen bir ahşap masa ile kombinleyerek farklı bir uyum yakalayın. Kenarlarına nostaljik bambu hazeran sandalye kullanmanız ise otantik bir hava katacaktır.

mutfak-masa

Renkleri detaylarda kullanmayı sevenlerdenseniz, düz beyaz bir yuvarlak masa etrafına mavi renkli metal ayaklı sandalyeler kullanarak sıcak ve enerjik bir hava yakalayabilirsiniz. Sediriniz de ise uyumlu tonda puantiyeli bir minder kullanarak hem sevimli hem de renkli bir oturma alanı yaratabilirsiniz.