Miranda Kerr’in formda kalmasının sırları

miranda-kerr-guzellik

Miranda Kerr son dönemlerde podyumlarda boy gösteren en gözde mankenlerden. Orlando Bloom ile evli olan Avustralyalı model, aynı zamanda bir çocuk annesi. 29 yaşında olan güzel model aynı zamanda Victoria’s Secret markasının da baş tacı. Sahip olduğu güzelliği ve bir çocuk annesi olmasına rağmen koruyabildiği muhteşem fiziği ise tüm dünyanın merak konusu. Yakın bir zamanda yaşayan en seksi kadın seçilen Miranda Kerr, fiziğini nasıl koruduğunu herkesle paylaşıyor. Doğum yaptıktan çok kısa bir süre sonra, eski formunda daha iyi bir formla podyumlara dönen model herkesi şaşırtmayı başarıyor. Özellikle beslenmesi konusunda hayli hassas olduğu bilinen Kerr, kendisine en çok sorulan o soruyu, formunu nasıl koruduğunu anlattı. İşte

İşte Miranda Kerr’in güzellik sırları:

• Öncelikle beslenme konusunda sertifikalı bir uzman olan Miranda, organik ürünlere tutku ile bağlı. Sağlıklı beslenmek adına en çok önem verdiği şey, organik et, tavuk ve sebze ile beslenmek.
• Her sabah kahvaltıdan önce bir bardak sıcak limonlu su içen Miranda Kerr, bu sayede güne başlamadan önce yağlarını yakmaya yönelik ilk adımını atıyor.
• Yine gün içerisinde mutlaka yeşil çay ve yeşil yapraklı sebzelerin suyunu içmeyi imal etmeyen model, bunlar sayesinde her daim fit kalabiliyor.
• Beslenmenin önemini her seferinde belirten Kerr, proteinlere ağırlık verdiği bir beslenme modeli uyguluyor. Yağları yok denecek kadar az tüketen efsane güzel, gerekli yağ ihtiyacını sağlıklı olarak belirlenen gıdalardan almaya özen gösteriyor. Yapılan yemeklere pişirme esnasında ilave yağ konulmasını tercih etmiyor. Zaten ağırlıklı olarak ızgara, haşlama ve buğulama gibi pişirme yöntemlerini tercih ediyor.
• Gün içerisinde düzenli bir spor programı olan güzel modelin, spordan sonra bitkin düşmemek için çok az miktarda karbonhidrat aldığı da biliniyor. Karbonhidrat alımını da aynı yağlarda olduğu gibi doğal yollarla almayı tercih ediyor. Ve karbonhidrat tüketimi için en güvendiği besinler sebze ve meyveler.
• Miranda Kerr, beslenme ve spor programını birlikte götürüyor ve bu programları profesyonel insanlarla birlikte yürütüyor. Vücudunu çalıştırmak ve formda kalmak için vazgeçemediği üç spor var; pilates, yoga ve boks.
• Haftada en az 3 veya 4 gününü bu sporlara ayıran Kerr, hafta sonlarında ise yüzmeyi tercih ediyor.