Miami’nin enfes plajları

ABD’nin Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Miami, Florida eyaletinin en büyük ikinci kenti olarak da biliniyor. Ayrıca tatile düşkün olanların en çok tercih ettiği yer de Miami oluyor. Egzotik havası ile her ülkeden insanı kendine çekebilen Miami’nin enfes plajları ile Miami mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Upuzun bembeyaz kumlarıyla Miami kesinlikle çok keyifli vakit geçireceğiniz ve unutamayacağınız yerler arasında yer alıyor.

Miami Beach: Yılın her günü güneşle parlayan bu bölgenin beyaz kumlu sahilleri, masmavi denizi ve ünlülerin takıldığı neon ışıklı birbirinden farklı gece kulüpleri ile insanı kendine çektiğini söyleyebiliriz. Batı köşesinde yer alan Palm, Star ve Hibiscus adaları da pek çok ünlü sanatçının lüks içinde bir yaşam sürdüğü adalar olarak tanımlandığını görebilirsiniz. Miami Beach’te bulunan alışveriş mağazaları sayesinde de hem tatil yapıp hem de alışveriş yapma olanağına sahip olabilirsiniz. Miami-Beach-

South Beach (Güney Plajı): Miami’ye gidenlerin en çok merak ettikleri ve en mükemmel plajı olarak görülen Güney Plajı, pek çok gece kulübünün de bulunduğu Ocean Drive (Okyanus Yolu) üzerinde bulunuyor. Bu bölgeye gelenlerin dikkatini en çok çeken konuların başında renkli ve değişik mimariye sahip olan binaları geliyor. Buradaki en gözde yerlerden biri olarak Lincoln Road da gidilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Trafiğe kapalı olan bu caddenin mağazalar, sanat galerileri ve müzelerle dolu olması sahilden kalan zamanlarda gezebilmeniz için ideal bir tercih olduğunu gösteriyor. South-Beach-1

Virginia Key Plajı: Güney Florida’nın en ilginç plajlarından biri olan Virginia Key Plajı, Rickenbacker Causeway kenarında ve Miami Seaquarium yakınlarında bulunuyor. Sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Haulover Plajı: Miami Beach plajında yer alan Haulover Plajı Sunny Isles plajı ile Bal Haurber arasında yer alıyor. Miami’nin tek yasal Çıplaklar kampı olarak bilinen bu plaj alternatif tatil eğlencelerinden hoşlanan kişiler için ideal bir plaj olabiliyor. Her yıl binlerce kişinin akın ettiği bu plaj özellikle gençlerin akınına uğruyor. Çılgın partileri ile dikkat çeken plaj Avrupa’lı çiftlerin balayı tatillerini geçirmek için de en çok tercih ettikleri plajlar arasında yer alıyor.