Merdiven altlarını değerlendirmenin 5 yolu

İki katlı bir eve sahipseniz evinizin odak noktasını merdivenler oluşturur. Merdiven altınız boş duruyorsa veya orada kapalı bir duvar bulunuyorsa, o alanı boş bırakmak yerine güzel ve kullanışlı bir şekilde değerlendirmeye ne dersiniz? Çalışma alanı, depolama alanı, mutfak, oturma köşesi ve daha pek çok şekilde kullanabileceğiniz merdiven altlarına el atma zamanı. İşte merdiven altlarını değerlendirmenin yolları;

merdiven-cekmece

1.Depolama alanı yaratın
Boş duran merdiven altınıza dolap veya çekmeceler yaptırarak ekstradan saklama alanlarına sahip olabilirsiniz. Böylelikle hem şık bir görünüm kazanıp hem de eşyalarınız için fazladan alan yaratmış olursunuz.

2.Çalışma Alanı oluşturun
Eğer gizli saklı bir çalışma alanı düşlüyorsanız, merdiven altı harika bir fikir olabilir. O alana, uygun ölçülerde L şeklinde bir çalışma masası yerleştirip üzerini de duvar rafıyla tamamladığınızda size özel çalışma alanı hazır demektir.

çalışma-alani

3.Dinlenme Alanı yaratın
Merdiven altında uygun boşluğunuz varsa, oraya koltuk veya yatak yerleştirerek güzel bir dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz. Bu alan uzanıp kitabınızı okuyabileceğiniz keyifli bir dinleme alanı olmasının yanı sıra, misafirinizi rahat ettireceğiniz bir köşe olacaktır.

4.Hobi Odası veya Ardiye olarak kullanın
Bu alanı küçük bir kapı ile mini bir hobi odası, çocuk oyun alanı veya ardiyeye çevirebilirsiniz. Ayakkabı, şemsiye ve sık kullandığınız bazı aksesuarları burada muhafaza etmeniz oldukça işinize yarayabilir.

yatak-ardiye

5.TV ünitesi oluşturun
Eğer merdivenin bittiği yer salona veya oturma odasına çıkıyorsa, merdiven altındaki bölümü raf ve dolaplarla çevrilmiş TV ünitesine dönüştürebilirsiniz. Böylelikle hem yerden tasarruf eder hem de farklı bir görünüm kazanmış olursunuz.

tv-unite