Meme büyütecek ve sıkılaştıracak 3 egzersiz önerisi

sinav
Her yıl yapılan yüz binlerce göğüs büyütme operasyonlarına bakılınca kadınların büyük bir çoğunluğunun aslında göğüslerinden memnun olmadığını anlaşılıyor. Bir de bu operasyonları yaptırmaya cesaret edemeyen kitleyi göz önüne aldığımızda rahatsızlık hayli büyük. Estetik operasyonlar göğüs büyütmede en kısa ve kesin çözümlerden biri elbette. Ancak ne de olsa bir operasyon ve operasyon süreci ile özellikle iyileşme süreci sıkıntılı oluyor. Bu durum birçoğumuzun gözünü korkutuyor. Düzenli ve doğru egzersizlerle göğüslerimizi büyütmek varken neden bıçak altına yatalım diye düşündürüyor. Herhangi bir spor salonuna dahi ihtiyaç duymadan evde, kolaylıkla yapabileceğiniz göğüs büyütme egzersizleri mevcut.

1022f157b674d5ec279a21ca2c689842

Bunları düzenli olarak uyguladığınızda sonuca ulaşabiliyorsunuz. İşte size meme büyütecek ve sıkılaştıracak 3 egzersiz önerisi;

  • Dikey şınav olarak adlandırılan egzersiz uygulanması en basit olanlardan birisidir. Şınava oldukça benzeyen bu hareketteki tek fark yerden destek almak yerine bir duvardan destek alarak şınav çekmektir. Dikey şınav için ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ve kol boyunuz kadar duvardan uzakta durun. Avuç içlerinizi duvara koyunuz, bunu yaparken kollarınızın yere paralel olmasına özen gösterin. Pozisyon aldıktan sonra tüm ağırlığınızı göğüs kaslarınıza verecek şekilde ve ayaklarınız sabit olacak şekilde burnunuz duvara değene kadar duvara yaklaşın on saniye kadar bekleyin ve eski konumunuza geri dönün. Bu hareketi beş defa tekrarlayın. Biraz dinlenin ve bunu üç kez tekrarlayın.
  • Dönerek şınav egzersizi meme büyütmek için yapılan egzersizlerden bir diğeridir. Şınav hareketine benzer ancak hareketin yapılışı ve hedeflediği kas kitlesi farklıdır. Bu egzersiz için şınav pozisyonu alın. Normal şınav çekmeye başlayın. Yukarı kalktığınızda vücudunuz düz pozisyonda iken sağ kolunuzdan kuvvet alarak sol kolunuzu yukarıya doğru açın. Kolunuzu açarken vücudunuzu da kolunuzla birlikte döndürün. Yerdeki ve yukarıdaki kolunuz arasındaki açı 180 derece oluncaya kadar devam edin. 180 dereceye ulaştığınızda sol kolunuzu tekrar eski pozisyonuna getirin. Bir şınav çekin ve daha sonra sol kolunuzu sabitleyin, aynı hareketi sağ kolunuz ile yapın. Bu hareketi 10’ar kez 3 set halinde yapın.
  • Asansör şınav egzersizi normal şınava benzer ve meme büyütmek için yapılır. Bu egzersizin normal şınavdan farkı ayakların yerde olmamasıdır. Ayaklar yerden 25-30 cm yükseklikte olan bir nesnenin üzerindedir. Bu hareket için bir sandalye kullanabilirsiniz. Normal şınav pozisyonu alın ve ayaklarınızı yerden kaldırarak sandalye üzerine koyun. Daha sonra şınav çekmeye başlayın. Bu hareketi 10’ar kez 3 set halinde yapın.