Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri

Küçük banyolar genelde doğru dekore edilmediğinden sıkışık ve kullanışsız bir görünüme sahiptirler. Ancak önerilerimize kulak vererek küçük banyolarınıza geniş bir görünüm kazandırmanız mümkün.

Banyonuzda doğru bir şekilde yerleştirilmiş vitrifiye ürünleri ve mobilyalarını, açık renklerde malzemeler ve cam yüzeyler ile bir araya getirerek olduğundan daha ferah bir görünüme ulaşabilirsiniz. İyi bir aydınlatma ve havalandırma seçimi ise mekanı daha rahatlatıcı bir hale sokacaktır.

banyo-gri

Yer ve duvar seramiklerini seçerken büyük boyutlu olanları tercih edin. Bir yüzeyi daha büyük boyutlu gridlere bölerek mekanı daha geniş gösterebilirsiniz.  Desensiz ve düz renklileri tercih ederek daha geniş bir görünüm yakalayabilir,  duvarlara hareket katmak için ise ince bordürler kullanabilirsiniz.

Küçük ve dar banyolarınızı sevimli hale getirmenin yolu onu olduğundan daha geniş göstermektir. Duvarları nötr renge boyamak ve banyonuzda büyük bir ayna kullanmak size biraz olsun yardımcı olacaktır. Banyonuzun daha uzun görünmesini sağlamak için ise duvarlara kemerler ekleyebilirsiniz.

Banyonuzda taze ve ferah bir görünüm için açık yeşil, mavi ve beyaz tonlarında fayanslar kullanmayı deneyin. Daha klasik ve sakin bir etki için krem ve bej tonlarına yönelebilirsiniz.

kahverengi-yesil

Küvet yerine duş ünitesi tercih etmeniz yerden tasarruf etmenizi sağlar. Piyasada bulunan birbirinden zengin ve şık alternatifler küvet konforunu aratmayabilir.

Banyonuzda asma klozet ve gömme rezervuar tercih ederek daha ferah bir görünüm oluşturabilirsiniz.  Lavabo seçiminizde dolaplı lavabolara öncelik tanıyın. Bu noktada mekanınızı daraltmayacak ölçüde bir banyo dolabı seçmeniz önemli.

Ayna yüzeyini olabildiğince geniş tutun. Bu, mekanı daha büyük gösterecektir.  Duvarın bir tarafını ayna ile kaplayarak da mekanınızın geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

banyo

Banyo mobilyalarını fayanslarda kullandığınız renkle uyumlu bir tonda veya beyaz renkte seçmeye özen gösterin. Aynı rengin açık ve biraz daha koyu tonunu birlikte kullanmak, küçük mekanları olduğundan geniş göstermenin en pratik yoludur.

Dar bir banyoya sahipseniz ve küvet ya da tekneli bir duşa kabin düşünüyorsanız banyonuzun bir köşesine, uygun ölçülerde oval iki açılırlı duşa kabin tercih etmelisiniz. Bu size banyonuzda daha fazla alana sahip olmanızı sağlayacaktır.