Kolay yemek tarifleri

Yemek yapmak bir zorunluluk olmamalıdır! Kişi, yaptığından keyif almalı ve bunu bir görev olarak yapmamalıdır. Her gün girse de mutfağa, her gün severek girmeli hatta şükretmelidir.

yemek

Annelerinizi örnek alın! Anneler, mutfağa her girdiklerinde yemek yapacakları eş ve çocukları olduğu için şükrederler. Sonra onlara sevdikleri yemekleri yapabilecek kadar sağlıklı oldukları için ve bu yemekleri yapabilecek her şeyi alabildikleri için şükrederler. Yemekleri yapıp yedirdiğinde ise; ailesi bunu yiyebilecek kadar sağlıklı olduğu için, aynı masada huzurla buluşabildikleri için ve karınları doyduğu için şükreder. Ve her gün, bu sevgiyi, minneti kalbinde taşıyarak mutfağa girer. İşte, bu yüzden kimse anneniz gibi yapamaz brokoli çorbasını ya da su böreğini…

Bir anne ya da mesleğini seven başarılı bir şef olmadan da sevgi ve minnetle mutfağa girebilir, harikalar yaratabilirsiniz. Öyle ki; yemeklerinizi yiyenler, “neredeyse annem kadar güzel yapmışsın” demeye başlarlar. Bu da sizi başarılı kılan bir cümledir. Bu başarıya gitmek için iyi tariflere ihtiyacınız olduğunu da unutmamak gerek. Onu nereden mi bulacaksınız? Tabi ki, kolay yemek tarifleri sitesinden!

Biz yemeğin yolunun sevgiden geçtiğini bildiğimiz için tarifleri sevgiyle araştırıp hazırladık ve sizlere ulaşmasının minnetiyle sunmaya devam ettik. Mutfak yolculuğuna çıkmak için ilk adımı buradan atarsanız, gerisi de güzel gelecektir diye düşünüyoruz.

Duygular, tarifler ve emeğin buluşacağı bir mutfakta harikalar yaratmak sandığınızdan daha kolay olacak!