Kitapseverlerin hayran kalacağı farklı kitaplık tasarımları

Kitap tutkunlarının evlerindeki en büyük ihtiyaçlarından biri, pek çok kitabı bir arada toplayabilecekleri kullanışlı ve şık kitaplıklardır. Eğer dekorasyonda farklı fikirlere açıksanız, kitaplarınızı klasik raf ünitelerinde sergilemeyi bir kenara bırakıp farklı tasarımlara şans verin. Böylece hem odanıza farklı bir hava katar hem de kitaplarınızı derli toplu bir şekilde saklayabilirsiniz. İşte o birbirinden ilginç ve şık modeller;

kitap-raf

Her bir rafı harflerden oluşan bu ilginç tasarımın oturma odanıza bambaşka bir hava katacağı kesin. “Kitaplığını oku” sloganıyla dikkat çeken tasarım, kitap okumaya ara verdiğiniz zamanlarda da güzel bir hatırlatıcı olacak.

agac-kitaplık

Ağacı andıran bu tasarım ile doğa sevginizi evinize taşıyabilirsiniz. Ağaç şeklindeki bu ahşap tasarım yalın ve minimal çizgisiyle modern evler için biçilmiş kaftan. Raf işlevindeki dallarına kitaplarınızı dizerek hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

kitaplık

Spiral şeklindeki bu ilginç tasarım, hem kitaplık hem de koltuk işlevi görmekte. Modern bir çizgiye sahip tasarımın çevresindeki bölmeli raflarda kitaplarınızı saklarken, orta kısmındaki alana kurulup keyifle kitabınızı okuyabilirsiniz.

boru

Boruların raf olarak değerlendirildiği bu farklı kitaplık fikri, ev dekorasyonunda özgünlükten yana olanların hoşuna gidebilir.

kahve-kitap

Üst üste dizilmiş kahve fincanlarından oluşan bu renkli tasarım, kitap ve kahveyi birbirinden ayrı düşünemeyenler için güzel bir seçenek. Bu sevimli tasarım ile odanıza enerjik bir hava verebilirsiniz. Kahve tutkunu olan kitap kurtlarının bu tasarıma hayran kalacağına eminim.

tasarım

Labirenti andıran bu ahşap kitaplık, geometrik tasarımıyla modern salonlar için uygun bir alternatif. Her bir bölmesi değişik şekillerden oluşan bu kitaplık ile evinizde farklı bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.