Kısa bacaklıların dikkat etmesi gereken 5 stil tüyosu

Bir kadının bacak boyu, onun estetik görünümüne önemli ölçüde katkı sağlayabiliyor. İnce ve uzun bacaklı kadınların her zaman bir albenisi olduğu bir gerçek. Ancak bilindiği üzere uzun bacaklara sahip olabilmek genetiksel bir durum. Aynı durum kısa bacaklı kadınlar için de geçerli. Estetik açıdan sıkıntı yaratan kısa bacakların uzatılması gibi bir şey söz konusu dahi değil. Bu durumda kısa bacaklı kadınların yapacakları tek şey;  birkaç sihirli dokunuşla görsel illüzyonlar yaratmaları.  Görsel illüzyon yaratabilmenin ilk şartı da doğru giyinmeyi bilmektir. Kilolu bir kadın, seçtiği kıyafetlerle daha ince görünebilirken, kısa bacaklı bir kadın da rahatlıkla daha uzun bacak boyuna sahipmiş gibi görünebilir. İşte kısa bacaklı kadınların dikkat etmesi gereken 5 stil tüyosu;

bacak

  • Bacak boyunuz kısaysa, bacakları açıkta bırakan elbise ve etek benzeri kıyafetler giydiğinizde altına kesinlikle ten rengi topuklu ayakkabılar tercih edin. Ten rengi ayakkabılar hem her türlü kombini rahatlıkla tamamlıyor hem de karşıdan bakıldığında bacak boyunu olduğundan daha uzun gösteriyor.

yuksek-bel-pantolon-2

  • Yüksek bel pantolonlar büyük bir hızla hayatımıza yeniden giriş yaptı ve uzun zamandır sezon trendleri arasında. Yüksek bel ve dar paça pantolonların kullanılabilmesi için estetik bir vücut yapısına ihtiyaç var. Ancak bunun için uzun bacaklı olmaya gerek yok. Çünkü bu pantolonlar kısa bacaklı kadınları olduğundan uzun gösteriyor, yeter ki bu modeli giyebilecek orantılı bir vücuda sahip olun.
  • Yine yüksek bel ve maksi uzun etekler kısa bacaklı kadınların kurtarıcılarından. Topuklu ayakkabılarla yaz, kış kullanılabilecek bu modeller aynı zamanda oldukça feminen ve çekici bir hava da yaratabiliyor.

bilek-boy-pantolon

  • Kısa bacaklara sahip olan kadınlar pantolon tercihlerinde bileği açıkta bırakan modelleri tercih etmeliler. Dar paça ve açıkta kalan bilek boyları ile daha zarif ve olduğundan uzun görünmek bir hayli kolay.

platform-ayakkabi

  • Platform topuk ayakkabılar bu sezonun da trend parçalarından. Özellikle spor modellere uygulanan platformlar oldukça etkileyici. Platform ayakkabılar kısa bacaklı kadınların daha uzun görünebilmeleri açısından da sihirli bir etkiye sahip. Oldukça rahat ve kullanışlı bu modellerin içerisinde kadınlar kendilerini gayet iyi hissediyorlar. Hafif kaba havası ile bileklerin daha ince görünmesini sağlayan platformlar bacak uzatma konusunda adeta bir mucize yaratıyorlar.