“Kendin yap projeleri” ile evine farklılık kat

kendin-yap

Yaratıcı ve yenilikçi fikirlerle hayat bulan DIY yani kendin yap projeleri sizlere de ilham vermiyor mu? Yaratıcılığın sınır tanımadığı eşsiz fikirlerle dolu olan “kendin yap projeleri” ile birbirinden ilginç ve farklı tasarımlar ortaya çıkabiliyor. Bir objeyi farklı bir amaçla değerlendirerek bambaşka sonuçlara ulaştığımız bu basit ve eğlenceli dekoratif fikirler ile evinize bambaşka bir hava katacaksınız.

Düz yuvarlak bir aynanın etrafını plastik veya tahta kaşıklarla donatarak sıra dışı ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Plastik veya tahta kaşıkları düz yuvarlak bir aynanın etrafına dizerek sıra dışı ve renkli bir aynaya sahip olabilirsiniz. Kaşıkları sprey boya ile renklendirerek canlı bir görünüm elde edin. İhtiyacınız olanlar kartondan bir daire şekli, silikon, plastik veya tahta kaşık, sprey boya ve istediğiniz boyda yuvarlak bir ayna.

ayna-duvar-rafi

Evinizdeki eski çekmecelerinizi duvar rafı olarak kullanarak dekoratif bir objeye dönüştürebilirsiniz. Kitaplarınızı, biblolarınızı ve daha pek çok aksesuarınızı koyabileceğiniz bu sevimli duvar rafları mutfakta, antrede veya yatak odalarında kullanmak için ideal. Dilerseniz tek başına büyük bir çekmeceyi veya küçük iki üç çekmeceyi bir arada kullanarak duvarınıza renk katabilirsiniz.

abajur-pano

Salonunuza farklı bir abajur arıyorsanız şarap şişesi ve küçük bir abajur şapkası işinizi görecektir. Sevdiğiniz bir şarap şişesini saklayın ve salonunuza uygun güzel bir abajur şapkası edinin. Şarap şişesi ile şapkayı bir araya getirerek farklı ve sıra dışı bir aydınlatmaya sahip olabilirsiniz.

Büyük boş bir duvar çerçevesini mantar pano notluğa çevirmek mümkün. Klasik tarzda, renkli oval bir çerçevenin boş olan orta kısmını içki tıpalarıyla doldurarak farklı bir pano ortaya çıkarabilirsiniz. Sıra dışı ve aynı zamanda hoş bir görünüme sahip olan bu dekoratif obje ile salonunuza enerji ve renklilik katacaksınız.

tart-kalibi

İlgi çekici ama bir o kadar da hoş bir resim çerçevesi arayışındaysanız, kenarları tırtıklı tart kalıplarınızı ortaya çıkarın. Sevdiklerinizin fotoğraflarını veya beğendiğiniz manzara fotoğraflarını tart kalıbınıza uygun şekilde yuvarlak olarak kesin ve tart kalıplarınıza yapıştırın. Dilerseniz tart kalıbınıza uygun boyutlarda yuvarlak kağıt tabloları da kullanabilirsiniz. Böylece ortaya oldukça sevimli ve şık duvar çerçeveleri çıkacak. Dilerseniz büyüklü küçüklü olarak kombinleyeceğiniz bu çerçeveleri yatak odanızda, salonunuzda veya antrede kullanabilirsiniz.

icki-sise

Eğer farklı ve yaratıcı dekoratif objelere meraklıysanız, içki şişesinden sıvı sabunluk ilginizi çekecektir. Boş bir Jack Daniels şişesini sıvı sabunla doldurup başına da bir pompa yerleştirdiniz mi tamamdır. Banyonuza farklılık katacak bu küçük detay, en çok içki severlerin hoşuna gidecek.