Karne hediyesi alışverişi internetten alışverişi canlandırdı

13 Haziran Cuma günü okullar tatile giriyor. Yoğun bir yılın yorgunluğunu atacak olan çocuklar 13 Haziran – 15 Eylül 2014 tarihleri arasında tatil yapacak.
karne-hediyesi-bisiklet

Yaz tatili hediyesi arayışına giren anne ve babaların öncelikli tercihi e-ticaret siteleri oldu. Özellikle elektronik eşya, oyun konsolu, bisiklet gibi hediyeler için internette satın alma yöntemine giden veliler Haziran ayı e-ticaret hacminin artmasını sağladı.

Türkiye’de 4200’den fazla işletmeye sunduğu e-ticaret alt yapısı ile pazarda en fazla kullanılan ve bilinen paket e-ticaret çözümü olan IdeaSoft alt yapısını kullanan e-ticaret sitelerinin verilerine göre Haziran ayında yaz tatili yaklaştıkça alışveriş hacminin de arttığı görüldü.

IdaeSoft’un satış ve pazarlamadan sorumlu yönetici ortağı Fatih Çalışkan; “Günümüzde çalışan anne ve babaların boş vakti çok sınırlı. Bu sebeple özellikle çalışan kesim alışverişlerinin büyük bir kısmını internetten yapmayı tercih ediyor. Araştırma yapmak, karşılaştırmak, bütçenize uygun bir hediye seçmek internette çok kolay. Yaz tatili sebebiyle çocuğuna hediye almak isteyen anne ve babaların gerçekleştirdiği alışverişler Haziran ayı e-ticaret hacmini olumlu etkilemiş durumda.” diye konuştu.

IdeaSoft altyapısını kullanan e-ticaret sitelerininin Haziran ayı verileri, yaz tatili vesilesiyle çocuklarına hediye almak isteyenlerin internetten alışverişte canlılık yarattığını gösteriyor. 

IdeaSoft alt yapısı ile satış yapan e-ticaret siteleri arasında hediyelik eşya, giyim, hobi ürünleri, elektronik gibi 40’dan fazla sektörde faaliyet gösteren şirketler yer alıyor.

Oyuncak, elektronik eşya, bisiklet, kitap gibi ürünler çocuklara alınan hediyelerin başında yer alıyor.