Kadınlar için protein tozları

Protein tozu denilince çoğunlukla ilk akla gelen tanım; protein tozu kas yapmak isteyen erkeklerin kullandığı bir besin takviyesidir. Her ne kadar böyle bir ilk izlenim ortaya çıkabiliyor olsa da, bizden söylemesi, kadınlar aslında protein tozundan erkeklere oranla çok daha fazla faydalanabiliyor.

protein tozları

Kas gelişimini desteklemek için protein tozu kullanan kadınların sayısı gün geçtikçe artmakta. Kas kaybetmeden kilo vermek istiyorsanız vücudunuzun günlük ihtiyacı olan proteini karşılaması gerektiğini bilmelisiniz. Günlük alınması gereken proteini doğal besinlerle karşılayabilirsiniz fakat bu kimi zaman yeterli proteini almanızı sağlayamayabilir. Bu durumda çözüm oldukça kolay; spor yapan kadınların günlük beslenmelerinde yeterli proteini alabilmeleri adına protein tozları imdadına yetişiyor.

Protein tozu kullanıldığında, günlük ihtiyaç duyulan proteini kaloriden kurtularak karşılayabilmek mümkün. Protein tozlarının içinde bulunan yağ ve karbonhidrat miktarları oldukça düşük. Protein tozları bir kaç farklı çeşitten oluşuyor. Bunlar; Whey protein tozu (peynir altı suyu proteini), Kazein (süt proteini), soya proteini, izole proteinler ve kompleks proteinler (karışım proteinler).

Kas gelişiminize önem veriyor ve protein tozu kullanmak istiyorsanız en fazla tercih edilen ürünler arasında yer alan ve Optimum Nutrition markasının güvencesiyle üretilmiş olan optimum protein tozu tercih edebilirsiniz. Genellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde çok yaygın olarak kullanılmakta olan ve popüler hale gelmiş bir ürün. Dünya’nın en iyi protein tozlarından biri olarak da biliniyor. Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu’nda 1 serviste 24 gram Whey Proteini bulunuyor. Konsantre Whey protein ve İyon değişim İzole Whey içeriğine sahip. 5500 mg BCAA amino asit içeriği var ve 4000 mg Glutamin ve öncüleri mevcut.

Bu protein tozunu nasıl kullanacağım diye merak edebilirsiniz. Yeni başlayanlar, bu ürünü antrenmandan hemen sonra 1 ölçek (30 gr) ürünü 200-300 ml su ile karıştırıp kullanabilir. Orta seviye için antrenmandan hemen sonra 1 ölçek (30 gr) ürünü 200-300 ml su ile karıştırıp kullanmak uygun. İleri seviye için ise, antrenmandan hemen sonra ve sabah kalkınca 1  ölçek (30 gr) ürünü 200-300 ml su ile karıştırıp alabiliyorsunuz.

Hem su, süt ve doğal meyve suyu gibi içeceklerinize karıştırabileceğiniz hem de yulaf ezmesi ile tüketebileceğiniz protein tozunun oldukça faydası var. Günde bir ölçek protein tozu kullanmak kaslarınızın yenilenmesi ve onarılması açısından önemli. Protein tozu kullanımı kaslarınızı güçlendirdiği gibi daha sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmanız için de etkilidir. Protein tozunun bir diğer faydası da öğünlerinizi yedikten sonra uzun süre tok hissetmenizi sağlaması.

Birçok spor yapan kadın besin takviyesi sağlamak amacıyla protein tozundan faydalanıyor. Siz de kendinize  sporcu gıdaları arıyorsanız,  Optimum Gold Standard Whey Protein Tozunu orijinal ürün garantisi ile Provitanya.com web sitesinden uygun fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz.