2014 İlkbahar-yaz Sezonu Trendleri

kısa-ustler

2014 ilkbahar yaz koleksiyonu yine rengarenk, cıvıl cıvıl ve iddialı trendlerle bizi karşılıyor. Pastel tonların ve canlı renklerin hakim olduğu bu sezon bol paça pantolonlar, kısa bluzler, püsküller, piliseler ve sweatshirtler sıkça karşımıza çıkacak. Bu yaz spor şıklığın hakimiyeti devam ederken, feminen tarz ise hiçbir yere ayrılmıyor. 2014 İlkbahar / Yaz trendlerine ve hangi parçaların popüler olduğuna bir bakalım mı?

kısa-ust

Kısa üstler
Sezonun önde gelen trendlerinden biri olan kısa üstler, sweatshirtden gömleğe kadar pek çok kıyafette karşımıza çıkıyor. Hemen her mağazada bulabileceğimiz bu göbeği açıkta bırakan üstler stiline farklı bir hava katmak isteyenler için ideal parçalardır. Karnınızın ortaya çıkmasını istemiyorsanız, bu yazlık bluzleri yüksek bel etek veya pantolonla giyerek şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

bol-pantolon

Bol paça Pantolonlar
Geçen yaz olduğu gibi bu sezon da bol paça pantolonlar revaçta. İnce kumaştan, efil efil bol pantolonlar sezonun gözdeleri arasında yer alıyor. Özellikle çiçek ve etnik desenli olanlar kendine hayran bırakıyor. Yukardan aşağı bol inen Palazzo modeli pantolonlar ile rahat bir şıklık yakalayacaksınız. Bol pantolon demişken flare pantolonları da unutmamak gerek. Dizden aşağı bollaşan, İspanyol paça pantolonlar giymeye bu sezon da devam.

puskul

Püskül
Eski zamanların modası püskül, modern çizilerle günümüz trendlerinin başında yer alıyor. Bu sezon elbiseden çantaya, tişörtten ayakkabıya kadar pek çok giyside püskül kullanılmış. Tarzınıza uygun püsküllü bir giysi ile hem şık olup hem de modaya uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz.

sweatshirt

Sweatshirt
Birkaç sezondur etkisini sürdüren sweatshirt trendi bu yaz da zirvedeki yerini koruyor. Sweatshirtler artık spor giysisi olmaktan çıktı, onları şık bir etek veya pantolonla kombinlemek çok moda. Sade bir giyim tarzına sahipseniz numaralı ve mesajlı sweatshirtler sizin için ideal bir tercih olabilir. Biraz daha gösterişi seven, süsüne düşkün biriyseniz taş işlemeli modeller tam size göre.

Mesajlı-sloganlı parçalar
Mesaj ve slogan içeren kıyafetler bu sezon da revaçta. Kalıplaşmış sözlerin ve kelimelerin yer aldığı tişörtler sıklıkla karşımıza çıkacak.

pilise

Pile / Pilise / Fırfır
Pile ve pilise de bu sezonun gözdeleri arasında yer alıyor. Oldukça güzel bir görünüme sahip pile, kıyafetlere zarif bir detay katıyor. Bu yaz pileli bir etek veya elbise edinmeyi unutmayın. Bu romantik parçalar ile kadınsı ve hanım hanımcık yanınızı bir arada vurgulayacaksınız.

Metalik Tonlar
Bu yaz ışıl ışıl parlamanın tam zamanı. Sezonun öne çıkan trendlerinden biri olan metalik renkler, kıyafetten aksesuara kadar pek çok üründe kullanılmış. Metal renkli ayakkabılar, bluzler tüm ışıltısıyla göz kamaştırıyor.

dantel

Dantel

Romantizm ve zerafeti simgeleyen dantel bu sezon da başımızın tacı. Elbiselerde, bluzlerde ve eteklerde sıkça kullanılan dantel transparan olabileceği gibi, astarlı giysilerde de görülebiliyor. Özellikle beyaz, mint yeşili ve pudra pembe tonları dantele ayrı bir güzellik katıyor. Yazlık ayakkabılarda da karşımıza çıkan dantel detayı, özellikle babet ve spor ayakkabılara çok yakışıyor.

superga-dantel