Hızlı saç uzatan 5 formül

 

uzun-sac

Güzel ve bakımlı görünüşün sırrı uzun ve sağlıklı saçlarda gizlidir. Parlak, uzun ve hacimli saçlarla tüm bakışları üzerinize çekme niyetindeyseniz sizin için seçtiğimiz bitkisel saç uzatma formülleri oldukça işinize yarayacak. Hızlı saç uzatan doğal ve pratik maske tarifleri ile uzun saçlara sahip kavuşmak hayal olmaktan çıkacak.

Hızlı saç uzatan formül

Yarım avokado
1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği
1 çorba kaşığı Soya yağı

Yarım avokadoyu çatal yardımıyla iyice ezin. Ardından bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir çorba kaşığı soya yağı ilave edip iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saç dipleriniz başta olmak üzere tüm saçınıza uygulayın. Daha sonra saçlarınızı streç filmle sararak 1 saat kadar bekleyin. Ardından saçlarınızı durulayın. Bu formülü haftada bir kez uygulayın.

Keten tohumu ile saç uzatan bakım kürü

Bir fincan keten tohumu yağı
Yarım limon suyu

Keten tohumu yağı ve yarım limonun suyunu bir fincan suyun içine koyarak kaynatın. Soğuduğunda saçlarınıza sürün. Streç film ve havluyla saçlarınızı sararak 1 saat bekleyin. Ardından durulayın.

Havuçlu bakım ile uzun saçlar

2 tane havuç
1 adet yumurta
Su

Havuçları rendeleyin ve su ile haşlayın daha sonra ocaktan alıp içine yumurtayı kırın. Saç bakım maskesini tüm saçınıza yedirin ve streç filmle sararak yaklaşık 1 saat bekleyin. Sonra durulayın.

Saçın hızlı uzamasına yarayan maske

Yoğurt
Yumurta
Limon suyu
Kına

Tüm malzemeleri karıştırarak yoğun bir hamur haline getirin. Hazırladığınız bu hamuru, saç derinize masaj yaparak uygulayın. 1 saat bekleyin ve ardından şampuan yaparak durulayın. Bu maske aynı zamanda saç dökülmelerinin önlenmesine yardımcı olacak.

Çörek otu sayesinde hızlı saç uzatan formül

Çörek otu
Susam otu
1 yumurtanın sarısı

Tüm malzemeleri karıştırın ve saç derinize masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Haftada 1 kez uygulandığı takdirde saçın hızlı uzamasına büyük katkı sağlar.