Hızlı kilo vermek için bunları tüketin

elma

Biz kadınların en büyük problemlerinden biri de kilolu olmaktır. Fazla kilo güzelliğinize gölge düşürürken, aynı zamanda sağlığınızı da tehlikeye atabilir. Hal böyle olunca gerek diyetle, gerekse sporla fit bir vücuda sahip olmak için didinir dururuz. Bu durumu biraz olsun kolaylaştırmak için size birkaç önerim var. Bazı yiyecekler var ki hem daha uzun süre tok kalmamızı sağlıyor, hem de yağ yakımını hızlandırıyor, tatlı krizine girildiğinde bile kek, pastadan uzak tutuyor.

Hızlı kilo vermek için bunları tüketin:

1.Yeşil Çay

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan yeşil çayın insan sağlığına faydaları saymakla bitmez. Metabolizmayı hızlandırıp ödemi azaltan yeşil çay, diyet listelerinin olmazsa olmazıdır. Yapılan bilimsel araştırmalara göre yeşil çayın mucizevi yağ yakıcı etkisi olduğu da bilinmektedir. Fit ve sağlıklı bir beden için yeşil çay içmeyi ihmal etmeyin.

yesil-cay

2.Kırmızı Biber

Bu yiyecekler arasında kuşkusuz kırmızı biber başı çekiyor. Kırmızı biberin içeriğindeki Capsaicin isimli madde kilo vermenize yardımcı oluyor. Ayrıca daha geç acıkmanızı ve mevcut kilonuzu korumanızı sağlaması en büyük artısı. Şanslıyız ki, kırmızı biberi tüketmek çok kolay.  Yemeklerinize katarak veya salataya dahil ederek yemeye başlayabilirsiniz.

biber

3.Greyfurt

Greyfurt, tatlı isteği tavan yapanlar için güzel bir alternatif. Biraz ekşiliği var ama o kadar da olsun. Kilo verdirme konusunda son derece etkili olan greyfurt ekşi olmasına rağmen leziz ve sağlıklı bir tatlı seçeneği. Dilerseniz pudra şekeriyle tadını zenginleştirebilirsiniz. Azıcık pudra şekerli greyfurt, bol kalorili şerbetli tatlılara göre çok daha iyi bir seçimdir.

greyfurt

4.Elma

Diyet denince artık ilk akla gelenlerden biri de elma. Zengin bir lif kaynağı olan elma,  hem az kalorili olması hem de uzun süre tok tutması bakımından zayıflama sürecinde en iyi yardımcınız. Üstelik oldukça da lezzetli. Sabah veya gece mideniz kazındığında çikolata, pasta yerine elma yiyin. Böylece tatlı zevkinizden mahrum kalmadan formda kalmayı başarabilirsiniz.

elma-2

5.Yeşil Mercimek

Elma gibi lif bakımından zengin olan yeşil mercimek, leziz tadıyla diyet listelerinin en güzel yiyeceği. Lif kaynağı olması daha uzun sürede sindirilmesine yardımcı oluyor. Bu da daha uzun süre tok kalmak ve yediğinin tadına varmak demek. Kalorisi az olup lezzeti bol olan yeşil mercimeği farklı şekillerde tüketebilirsiniz. İster çorbasını için, ister yemeğini yiyin, her biri birbirinden leziz.

yesil-mercimek