Gözde saç modelleri

2014-2015 Kış sezonunda at kuyruğundan örgüye, balerin topuzundan krepeye kadar pek çok modeli farklı stillerde görmek mümkün. Bu sezon sokak modası ve podyumlarda öne çıkan saç modellerini sizler için derledik.

Modern şıklığın temsilcisi: At kuyrukları
Modern ve sade bir görünüm için ideal bir seçenek olan at kuyruğu, farklı formlarıyla hem gündüz hem gece rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model.

sac-at-kuyrugu

Yalın ve sade at kuyrukları, günlük kullanım için iyi bir alternatif. Ayrıca sırtı açık, şık gece elbiselerinizle de hoş durabilir. Bu saç modelini şık bir kıyafetle kullandığınızda saçınız ve kıyafetiniz gölgede kalmadan harika görüneceksiniz.

minimal-sac-modeli

Sokak modasında sıkça rastladığımız düğümü andıran salaş at kuyruğu modelleri ise klasik at kuyruğundan sıkılanlar için farklı bir alternatif. Sade tarzınızdan ödün vermeden farklı bir hava yakalamak istiyorsanız bu saç modelini deneyin.

dugum-at-kuyrugu

at-kuyrugu

at-kuyrugu-sade

Saçların ucuna topuz görünümü verilmiş bu değişik at kuyruğu modeli, sade şıklığı sevenler için.

sac-topuz

Zamansız örgüler
Küçük bir kız çocuğuyken severek kullandığımız örgüler, yaşımız kaç olursa olsun vazgeçemediğimiz bir saç modeli. Örgü saç modelleri ile içinizdeki kız çocuğunu harekete geçirmeye var mısınız?

yan-orgu

Farklı formlarda şekil verebileceğiniz bu modeli ister gündüz ister gece rahatlıkla kullanabilirsiniz.Saçın üst kısmı bol bırakılmış yandan örgüyle çocuksu yanınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

sac-orgu-kolaj

Tepeden yana doğru örülmüş bu zarif topuz, gündüzden geceye geçişte işinizi kolaylaştırabilir. Ayrıca saçın üst kısmı gevşek bırakılarak yapılmış salaş örgü modeli ise sırtı açık elbisenizle harika duracaktır.

sade-orgu

Minimal örgülere ufak dokunuşlarla hareket katmak istiyorsanız, hem üstten hem alttan lastik toka ile bağlamanız yeterli.

karisik-orgu

Üst kısmı birbirine dolanmış görünümde olan bu yaratıcı saç modeli, farklı formda örgüler uygulamak isteyenler için ideal.

baliksirti-orgu

Çocukluğumuzun favori modeli balıksırtı vazgeçilmez. Zarif bir balıksırtı örgüyle masum güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

sac-orgu

Saçınızı açık bırakıp tepede bir bölümünü örerek seksi bir hava yakalayabilirsiniz. Saçınızın tamamını tek omzunuzun üzerinde bırakarak daha çarpıcı ve havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

seksi-orgu

Masum ve duru güzelliğin simgesi: Balerin topuzu
Sade ve asil bir duruşuyla öne çıkan balerin topuzu, hem gündüz hem de özel davetlerde kullanabileceğiniz zarif bir model.
Bu modeli ister ensede ister tepede toplayarak uygulayabilirsiniz. Ensede topladığınızda daha sade ve zarif bir görünüm yakalarken, tepede doladığınızda daha iddialı görünebilirsiniz.

balerin-topuz

balerin-topuz (2)

 

balerin-topuz-2

 

tepeden-topuz

 

Dilerseniz balerin topuzuna daha salaş bir yorum getirebilirsiniz. Saçınızı rastgele tepede dolayarak  günlük kullanım için rahat bir model oluşturabilirsiniz.

salas-topuz