Gemi yolculuğuna çıkmak için 8 güzel sebep

Cruise-gemileri-dis-002

 

Masmavi suların üzerinde, deniz havasını içine çekeceğiniz romantik bir gemi yolcuğu herkesin hayalini süsler. Ancak gemi yolculuğu konusunda bizi tedirgin eden bazı detaylar vardır. Kimimiz yeterince güvenli olmadığını, kimimiz sıkıcı geçebileceğini düşünürüz. Şimdi kafanızdaki bütün endişeleri bir kenara bırakın ve gemi yolculuğunu sevdirecek nedenlerle tanışın. Gemi yolculuğu ile umduğunuzdan daha keyifli ve güvenli bir tatile yelken açabilirsiniz.

1.Birden çok ülkeyi bir arada görme şansı

Gemi yolculuğunun en güzel yanlarından biri birden çok ülkeyi tek seferde gezme şansınız. Bir gün Santorini’de şarap keyfi yaparken, bir başka gün Mykanos plajlarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tek bir şehir yerine farklı duraklara uğrayarak pek çok şehri keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

2- Ekonomik bir seçenek
Pek çok ülkeyi bir seferde görme şansını yakalayacağınız gemi yolculuğu, uçaklı turlara göre daha hesaplı fiyatlar sunar. Son dönemlerde gezginler tarafından oldukça ilgi gören Cruise yolculuklarında, erken rezervasyon sisteminin uygulanmasıyla daha uygun seçenekler karşımıza çıkıyor.

3- Konforlu ve rahat bir yolculuk
Konfor ve rahatlık denilince aklınıza ilk olarak uçak yolculuğu geliyor değil mi? Uçakla dilediğiniz ülkeye varmak kolay ancak şehir içindeki ulaşım sizi oldukça yorabiliyor. Halbuki gemi yolculuğunda bir yandan çayınızı yudumlayıp bir yandan eşsiz deniz manzarasını seyrederek vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Hele bir de güzellik merkezi ve spa alanı olan lüks bir gemideyseniz değmeyin keyfinize.

4- Balkon keyfi

Benim kapalı mekanda ruhum daralır, arada bir temiz havayı içime çekmek isterim diyenlerdenseniz balkonlu bir kabin ayarlayarak keyifli bir yolculuğa adım atın. Masmavi denizin eşsiz manzarasına karşı bir kahvaltı keyfi veya şarabınızı yudumladığınız bir akşam yemeği ile güzel bir balkon sefası yapabilirsiniz.

5-Farklı kültürleri tanıma fırsatı

Deniz yolculuğunun bir diğer güzelliği ise farklı kültürlerden kişilerle tanışma fırsatı yakalamanız. Yolculuk boyunca tanıştığınız insanlarla sosyalleşerek farklı kültürleri tanıyabilir ve ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Uğradığı farklı limanlar sayesinde başka başka ülkelerden yolcuların da katıldığı gemilerde, İngiliz veya Fransız bir yolcuyla tanışıp sohbet edebilir, tatil boyunca samimiyeti arttırıp kalıcı arkadaşlıklar bile kurabilirsiniz.

6-Bavul toplama derdine son
Yurt dışı gezilerinde en zahmetli işlerden biri de bavulu her seferinde yerleştirip toplamak. Gemi yolculuğunda bu sorun tarihe karışıyor. Ne kadar şehir gezerseniz gezin, aynı kabinde konaklayacağınız için valizinizi toplama derdiyle uğraşmıyorsunuz. Kıyafetleriniz muntazam ve düzgün bir şekilde muhafaza ediliyor, size de tatilin keyfini çıkarmak kalıyor.

7- Her gün başka bir fotoğraf
Sevdiğiniz ülkeleri gezerken elinizden fotoğraf makinesini düşürmüyorsanız, anı karelemekten zevk alıyorsanız gemi turları sizin için ideal bir seçenek olacaktır. Her gün başka bir durakta keşfettiğiniz farklı manzara ve güzellikleri fotoğraf karesinde buluşturarak, keyifli anıları ölümsüzleştirebilirsiniz.

8. Free shoplardan ucuza alışveriş imkanı
Sevdiğimiz ve uzun zamandır almayı düşündüğümüz ürünleri uygun fiyata bulabileceğimiz Free shoplar yurt dışı gezilerinin vazgeçilmez durağıdır. Özellikle parfüm, çikolata ve alkol alacaksak free shop’tan başka yer düşünülemez. Gemi yolculuğunda da sizi yalnız bırakmayan free shoplar, gemilerde veya limanlarda bulunan mağazalarıyla yurt dışı gezilerini aratmayarak sizlere uygun alışveriş fırsatı sunar.