Fiat 500 yedinci yılını #500happypeople projesiyle kutluyor

500happypeople

Fiat 500’ün yedinci yıl dönümü için Fiat, bu iz bırakan modelini #500happypeople hashtag ile işaretlenmiş bir sürü gerilla pazarlama faaliyetiyle kutladı.

Amaç: her zaman Fiat 500 ile ortaya çıkan ruh hali olan mutluluk anlarında ölümsüzleştirilmiş kişilerin portlerini oluşturmak. Roma ve Milan’da ve Fransa, İspanya, Belçika, İsviçre ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinin başlıca şehirlerinde kameraman, fotoğrafçı ve hosteslerden oluşan bir ekip, uluslararası sosyal ağ girişimine kendiliğinden katılan yüzlerce mutlu yüzü ölümsüzleştirdi.

Tüm fotoğraflar, Fiat 500 resmi Facebook sayfasındaki (http://bit.ly/500HappyPeople) bir sekme altında toplantı ve hazırlanan bir video Fiat resmi YouTube kanalına (http://youtu.be/jaR713pzcCA) yüklendi.

Hiçbir doğum günü mumsuz kutlanmaz; bu nedenle birçok parıltıdan oluşan gece görüntüsü, girişimde yer alan başlıca Avrupa şehirlerinden geçen yayaların hemen yanında gerçekleşecek. Ayrıca, Fiat 500ler’in sahiplerini ve modele sağladıkları katkıyı kutlamak için, doğum günü partisine davet anlamında, şehirde park halinde olan araçların üzerinde komik bir şapka olacak.

İtalya’da etkinlik kapsamındaki şehirler Roma ve Milan. Partinin en can alıcı noktası, Fiat Club İtalya 500ler’in bir araya gelmesiyle birlikte bu akşam Fiat Açık Salonu’nda gerçekleşecek.