Farklı kitaplık fikirleri

Sıradan kitaplık modelleri sizi cezbetmiyorsa, ufak dokunuşlarla kitaplığınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz 3 farklı yöntemle kitaplığınıza yenilik katabilir, ya da eşi benzeri olmayan bir kitaplık oluşturabilirsiniz.

kitaplık

Elinizde kalan fazladan duvar kağıtlarını nasıl değerlendireceğinizi bilemiyorsanız size güzel bir önerimiz var. Kitaplığınızın iç kısmını desenli duvar kağıtlarıyla kaplayarak ona bambaşka bir hava verebilirsiniz. Duvar kağıdı yerine renkli duvar yapıştırıcılarını da kullanabilirsiniz.

merdiven

Diğer bir seçenek ise merdivenden kitaplık oluşturma fikri. İki merdiveni ters bir şekilde duvara sabitleyin ve aralarına raflar yerleştirin. Bu yaratıcı ve sıra dışı kitaplık evinizin havasını tamamen değiştirecek. Dilerseniz merdiveni odanızın dekoruna uygun bir renkte boyayarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

meyve-sandığı

Bir başka fikir ise meyve kasalarından oluşan bir kitaplık. Bunun için manavdan ya da pazardan sizin için birkaç kasa ayırmasını rica etmeniz gerekecek. Meyve kasaların dikey bir şekilde yan yana getirerek sıra dışı bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Dilerseniz bu kasaları ahşap boyalarıyla daha canlı renklere boyayarak enerjik ve sevimli bir görünüm yakalayabilirsiniz.