Ender Saraç’tan mucize selülit reçetesi

 yesil-cay

Bayanların korkulu rüyası olan selülite son vermek mümkün. Ender Saraç’ın mucizevi formülleri selülit probleminize çare oluyor.

40-50 dakika yürüyüş yapıldıktan sonra vücut ısınmışken deniz tuzunu elinize alın ve dairesel hareketlerle (her bölgeye 5’er dakika olmak üzere) karın, kalça ve uyluk kısımlarına masaj yapın. Ardından yine aynı bölgelere 5’er dakika yine dairesel hareketlerle özel karışım ile masaj uygulayın.

Selülit için havuçlu masaj kremi

Malzemeler:

Yarım kahve kaşığı portakal yağı,

4-5 damla biberiye yağı,

1 çay kaşığı zencefil,

Yarım çay kaşığı lavanta, 1 çay kaşığı yeşil çay,

10 damla greyfurt suyu,

10 damla havuç suyu

Hazırlanışı:

Malzemeleri bir kapta karıştırın, ardından dairesel hareketlerle sorunlu bölgelere masaj yapın. Bu karışım aynı şekilde 1 hafta dolapta bekletilerek kullanılabilir.

 

Selülite özel yeşil çay tarifi

Malzemeler:

1 litre su,

1.5 tatlı kaşığı yeşil çay,

1 tutam mısır püskülü,

1 tutam kiraz sapı,

5-6 dal taze nane,

Yarım limon suyu ve kabuğu

Hazırlanışı:

Tencerede 1 litre suyu kaynatın. İçine bütün malzemeleri atıp ateşin altını kapatın. 5-6 dakika demlendikten sonra malzemeleri çıkarın. Ilık hale gelince içine 1 çorba kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı sevdiğiniz bir meyveyi ezerek ekleyin.

 

Selülit Giderici Masaj Yağı:

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı susamyağı,

7-8 damla portakal yağı,

7-8 damla biberiye yağı,

5-6 damla melisa yağı

7-6 damla kekikyağı temiz bir kapta karıştırın.

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri temiz bir kap içinde karıştırın. Ardından bu karışımı vücut ısısına yakın olacak kadar ısıtın. Isıttığınız karışımı önce selülitli bölgeye sürün. Daha sonra ipek keseler yardımıyla sertçe bastırarak yaklaşık 10-15 dakika masaj yapın.

Masaj sonrası, yağlı olan selülitli bölgenizi streç filmle sarın ve 20 dakika kadar aktif spor yaparak ter atmaya çalışın.

20 dakikalık bir sporun ardından sorunlu bölgeyi banyoda iyice ovalayarak yıkanın. Bu işlemi sabah ve akşam yapmaya özen gösterin. Vaktiniz yoksa günde bir kez de yapabilirsiniz.