Doğal yöntemlerle siyah noktalara elveda

yuz-siyah-nokta

Burun, çene ve alın bölgesinde yaygın olarak görülen siyah nokta her kadının ortak kabusu. Güzelliğinize gölge düşüren bu ufak lekeler bir araya geldiğinde can sıkıcı bir görüntü oluşturabiliyor.Eğer siz de siyah noktalarınızdan muzdaripseniz, pratik ve etkili çözüm önerileriyle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmak için bir an önce tavsiyelerimize kulak verip uygulamaya geçin.

Kahve telvesiyle arındırma
Türk kahvesinin siyah noktalara karşı güçlü bir savaşçı olduğunu biliyor muydunuz? Bundan böyle Türk kahvesi içtikten sonra telvesini atmak yok. Çünkü telvesi cildimizi derinlemesine temizlediği gibi siyah noktaları yok ediyor. Telveyi sorunlu bölgeye masaj yaparak sürün ve 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Düzenli uyguladığınız takdirde siyah noktaların azaldığını göreceksiniz.

Siyah noktalara Toz şeker
Toz şeker ve zeytinyağı ikilisi siyah nokta için birebir. Bir çay kaşığı toz şeker ve bir damla zeytinyağını siyah noktalı bölgeye masaj yaparak sürün. Bu şekilde 15 dakika bekletip ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Haftada bir kez yapabileceğiniz bu bakımla en iyi sonucu almak için duştan sonra uygulayın.

Siyah noktalara tatlı bir çözüm
Jelatin güzel bir pasta süsü olmasının yanı sıra harika bir siyah nokta temizleyicisidir. Mikrodalga fırında birkaç saniye veya ocakta benmari usulü erittiğiniz jelatini siyah noktalarınızın üzerine sürün. Kuruduktan sonra nazikçe çekerek çıkarın. Siyah noktaların geçtiğini fark edeceksiniz.

Zeytinyağı ve kahve ile nemlendirici temizlik
Cildinizdeki ölü derileri ve siyah noktaları yok ederken aynı zamanda cildinizin neme doymasını istiyorsanız Türk kahvesi ve zeytinyağı muhteşem bir ikili olacaktır. Bir tatlı kaşığı Türk kahvesi ve bir çay kaşığı zeytinyağını yüzünüze masaj yaparak sürün. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.