Dikiş makinelerini değerlendirme fikirleri

masa-sandalye

Çoğumuzun evinde aileden kalmış eski, nostaljik dikiş makineleri bulunur. Kimimiz saklarız, kimiz de nasıl değerlendirsek diye düşünür dururuz. Eğer nostaljik aksesuarlara meraklıysanız birkaç yaratıcı fikir ile bu makineleri birbirinden güzel eşyalara dönüştürebilirsiniz.

İşte size eski dikiş makinelerini dekorasyonda değerlendirmeniz için birkaç fikir;

Eski dikiş makinelerinin üzerine mermer ya da tahta kestirerek çok amaçlı bir sehpa haline getirebilirsiniz. Bu dikiş makinelerini çalışma masası olarak değerlendirebileceğiniz gibi, TV sehpası ya da bilgisayar masası olarak da kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuzda farklı objelere yer vermeyi seviyorsanız bu fikri deneyebilirsiniz.

calısma-masasi

Dikiş makinenizin üzerine ince uzun bir tahta kestirerek,  salon veya yemek odanızda dresuar olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz yemeklerinizi sunacağınız servis masası olarak da değerlendirebilirsiniz.

makine-masa2

Farklı dekorasyon fikirlerine açıksanız, dikiş makinenizin ayaklarını banyonuzda lavabo ayağı olarak kullanmayı deneyin. Göreceğiniz sonuç sizi oldukça şaşırtacak.

banyo-dikiş-makinesi

Eski dikiş makinenizin ayaklarını bahçe veya balkonunuzun bir köşesinde çiçeklerinizi sergilemek için kullanabilirsiniz. Dikiş makinesinin ahşap sehpasını beyaz, kırmızı gibi farklı renklere boyayabilir veya yeni tahta bir parça kestirerek orijinal bir masaya dönüştürebilirsiniz. Ayaklarını ve sehpasını beyaz renge boyatarak modern ve nostaljik havayı bir arada yakalayabilirsiniz.

dikiş-makine

Küçük bir mutfağınıza şık ve farklı bir yemek masası arıyorsanız, dikiş makinesinden iki kişilik bir masa oluşturabilirsiniz. Üzerine beyaz bir ahşap kestirerek eşinizle size yetecek boyutta şirin bir masa elde edebilirsiniz. Bu sıra dışı masa mutfağınıza bambaşka bir hava katacak.

dikiş-masa