Dekorasyonunuza en uygun aydınlatmayı nasıl bulabilirsiniz?

Evinizin dekorasyonunda tercih edeceğiniz mobilya ve kumaş renkleri kadar ışık rengi de önemlidir. Yanlış bir ışıklandırma ile mekandaki renkleri belirsiz hale getirebilir ya da büyük bir salonu çok daha küçük gösterebilirsiniz. Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak için CarrefourSA salık, yaşam ve dekorasyon blogu nelazimsacarrefoursa.com’da yer alan dekorasyon önerilerini dikkate almalısınız.

Dekorasyon trendleri her gün değişiyor ve buna bağlı olarak aydınlatma ürünlerinde de çeşitlilik göze çarpıyor. Aydınlatma ürünlerinde; klasik dekorasyonların avangart avizeleri, modern stillerin tekli ve dikkat çekici avizeleri, minimalist dekorasyonların spot aydınlatmaları gibi çok çeşitli bir ürün yelpazesi bulunuyor. Aydınlatma ürünlerinde istenen ışık rengi ise LED ampuller sayesinde elde edilebiliyor. Yakın zamana kadar LED ampullerde beyaz ışık dışında bir renk bulamıyorken, günümüzde gün ışığından sıcak renklere kadar birçok ışık rengi tasarruflu LED ampullerde elde edilebiliyor.

Hangi ışık rengi nerede kullanılmalı?
Dekorasyonun tamamlayıcısı olan ışık rengini %85 enerji tasarrufu sağlayan LED lambalar arasında bulabilirsiniz. Işık rengi seçiminde dikkat etmeniz gereken püf noktaları şunlardır:

  • Evinizin dekorasyonunda sarı ışık rengini mutlaka kullanın. Dinlendirici bir etkisi bulunan sarı ışık, yatak odalarında aplik ve abajurlarda kullanılabilmektedir. Salon dekorasyonunda hem tepe aydınlatmasına hem de bir abajurda sarı ışık yayan bir lambader aydınlatmasına yer verebilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman, özellikle dinlenirken yoğun bir ışık altında istirahat etmek zorunda kalmazsınız.
  • Çocuk odalarında renklerin doğru algılanabilmesi, mutfakta gölge oluşmaması ve kesici aletlerle rahat iş yapabilmek için yoğun bir aydınlatmaya ihtiyacınız var. Bu konuda gün ışığı renkte ışık yayan lambalar, net görüş sağlamak için idealdir.
  • Salonunuzda niş aydınlatması, değerli obje ve tabloların vurgulanmasını istiyorsanız, soğuk beyaz ışık rengi ile kullanabilirsiniz. Vurgularda farklı renkte ışık kullanmanız, netlik ve renk seçiciliğinde yanılsamalara neden olabilir.

Dekorasyon aydınlatması, bahçe dekorasyonu, küçük alanlar için yaratıcı çözümler gibi dekorasyon önerilerine ihtiyacınız varsa CarrefourSA dekorasyon bloğu https://nelazimsa.carrefoursa.com/yasam/ sizin için en doğru adres.