Dekorasyonda mint yeşili etkisi

mint-salon

Mint yeşili (nane yeşili) ev dekorasyonunuza ferahlık katacak renklerden biri. Modada pastel renklerin öne çıkması ile ev dekorasyonlarında da açık yeşil tonlarını sıkça kullanmaya başladık. Dilerseniz mint yeşilini evinizde nasıl kullanabileceğinize birlikte bakalım.

Mint yeşiliyle evinize farklılık katacak öneriler

Evinizde duvar rengi olarak nane yeşilini kullanabilirsiniz. Böylece mint yeşili odalarınızda aydınlık ve huzurlu bir atmosfer yaratacak.

Evinizde ferah ve aydınlık ortamlar yaratmak için yeşilin bu tonunu tercih edebilirsiniz. Mint yeşilinin en iyi kullanılacağı yerler olarak banyo, mutfak ve yemek odası duvarlarını örnek verebiliriz.

mutfak-banyo

Mint yeşili mutfak dolapları için ideal bir seçim olacaktır ve beyaz renk ile de mükemmel bir uyum yakalar. Banyolarda duvar karoları ve yer karolarında mint yeşilini tercih edebilirsiniz . Ayrıca mutfak ve banyolarda kullanılacak perdeler ve aksesuarlar için de gayet hoş bir seçim olacaktır.

Koltuklar, mobilyalar, halı, perde ve yastıklarda kullanabileceğiniz mint yeşili ile oturma odası ve salonlarınıza farklılık katabilirsiniz. Dekorasyonunuzla uyumlu aksesuarlar, örtüler ve küçük detayları farklı renklerle birlikte kullanabilirsiniz.

Mint yeşilini dekorasyonda kullanırken uçuk pembe, beyaz ve gri gibi uyumlu renkleri tercih ederek en iyi kombinasyonları sağlayabilirsiniz.

mint-dekor

Mint yeşili duvarları gri ve beyaz gibi renklerle birlikte kullanılabileceğiniz gibi, mint yeşili içeren desenli duvar kağıtlarıyla odanıza canlılık katabilirsiniz. Yemek odanızda mint yeşili mobilya ve aksesuarlar kullanarak aydınlık salonlar yaratabilirsiniz. Mint yeşilini mor, turkuaz ve somon renkleri ile kombinleyerek evinize sıcak bir hava katın.