Çocuk odası için pratik ve şık saklama alanları

Çocuk odası deyince herkesin aklına bir oyuncak dolusu oda gelir.  Fakat  ne yazık ki küçük hanımlar ve beyler keyifle oynarlarken ortalık fena halde dağılır. Oyuncakları düzenli tutmak ve derli toplu bir görünüm sağlamak ise annelere düşer.  Bu noktada oyuncak saklama alanları, odalarının düzenli ve şık görünmesini isteyen anneler için büyük kurtarıcıdır.

Öyleyse sizin için hazırladığımız birbirinden güzel ve yaratıcı saklama alanları alternatiflerine bir göz atın.

oyuncak-rafi

Mobilyanıza uygun, kare raflı kitaplığın içine hasır sepetler ve renkli kovalar yerleştirerek kullanışlı ve şık bir saklama alanı yaratabilirsiniz. Dilerseniz hasır sepetlerin üzerine minik yazı tahtaları yapıştırarak oyuncakları kategorilerine göre ayırabilirsiniz. Bu hem size hem de çocuğunuza kolaylık sağlar.

Rengarenk kumaştan sepetler geniş hacmi ile fazla eşyayı toparlamanızı sağlar. Kullanışlı ve portatif oluşuyla büyük kolaylık sağlayan bu sepetler ideal bir saklama alanı oluşturur.

Beş bölmeli raflı kitaplık ile pratik ve şık bir saklama alanı oluşturabilirsiniz. Raflara renkli hasır sepetler yerleştirerek hoş bir görünüm sağlayın. En alt bölümünü yarı açık sandık şeklinde tercih ederek peluş hayvanlar gibi büyük oyuncaklar için kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. En üst kısmına ise minik oyuncaklar yerleştirerek sevimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

saklama-esya

İhtiyacınıza göre, farklı boyları bulunan kumaş sepetler ideal bir saklama alanı sağlar.  Dekorasyonda sadelikten yanaysanız bu şık sepetler ile çocuğunuzun odasına modern bir hava katabilirsiniz. Elinizden dikiş geliyorsa sepetlerin kumaşlarını arada bir yenileyerek odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

Oldukça yaratıcı bir saklama fikri olan lego şeklinde kutular, sevimliliğiyle olduğu kadar kullanışlılığı ile de dikkat çekiyor. Üst üste birleşebilen bu renkli kutular az yer kapladığı gibi, çocuklarınız için birer eğlenceli oyuncak halini alacak. Odanıza biraz renk katmak istiyorsanız bu kutular harika bir seçim olacaktır.

cocuk-oyun1

Tekerlekli tahta sandıklar, çocuğunuzun kitapları ve oyuncakları için farklı ve kullanışlı bir saklama alanı yaratır. Özellikle erkek çocukların hoşuna gidecek olan bu eskitme sandıklar çocuğunuzun odasına bambaşka bir hava katacak.

Farklı bir oyuncak saklama alanı yaratmak istiyorsanız kapaklı tekerlek oldukça ilginç bir alternatif olabilir. Tekerlek şeklindeki bu dekoratif obje ile odanıza gizem katabilirsiniz.

tekerlek-sandık